- Efektīvākā
Ielej mazā katliņā vai kausiņā ūdeni, pierīvē mazliet veļas ziepju, izšķīdini tās un liec iekšā apsūbējušās sudraba rotas. Sildi uz lēnas uguns, pievieno vienu deserta karoti ožamā spirta. Kad ūdens sakarsis (vari arī brīdi pavārīt), noņem katliņu no uguns un katru rotu nopulē ar mīkstu suku un noskalo zem silta ūdens.
Ņem vērā! Rotām par labu nenāks straujas temperatūras svārstības, tāpēc sākumā vispirms ieliec kausiņā rotas un tikai tad sāc pamazām karsēt ūdeni. - Vienkāršākā
Ja negribas noņemties ar vārīšanu, pagatavo vāju sālsūdeni – uz glāzi remdena ūdens ņem nepilnu deserta karoti rupjā sāls, izšķīdini to un liec iekšā rotas. Paturi stundu, pusotras, ņem laukā un noberz ar mīkstu suku. - Ātrākā
Ņem zobu pastu, bet BALTO (želejveida, augu valsts izcelsmes pastas nederēs). Uzspied pastu uz sukas – labi noderēs, piemēram, veca zobu suka – un saudzīgi notīri sudraba rotas, pēc tam noskalo tās un nosusini ar papīra salveti vai mīkstu lupatiņu.
Ņem vērā! Zeltlietas šādi spodrināt nevajag, jo zobu pasta tām var būt par abrazīvu. Arī sudrablietas, kam ir glancēta un gluda virsma, ar zobu pastu labāk netīrīt.
Lai mazāk apsūbētu
- Sudraba rotu glabāšanai vislabākie ir mazie, aizspiežamie plastmasas maisiņi, jo tajos rotām nepiekļūs gaiss, līdz ar to sudrabs tik ātri neapsūbēs.
- Bižutērijas izstrādājumus labāk glabāt katru atsevišķā kastītē, lai tie nesaskartos cits ar citu un nesaskrāpētos.