• 11 puķes un graudzāles viegli kopjamam dārzam. Ar katru gadu skaistākas!

    Dārzs
    Ievas Padomu Avīze
    Ievas Padomu Avīze
    7. jūnijs
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Gandrene
    Foto: Walter Erhardt / Shutterstock
    Gandrene
    Ja vēlies dārzu, kas sagādā daudz prieka, bet neprasa daudz pūļu, stādi tajā izturīgas, viegli kopjamas ziemcietes. Lai bagātinātu dārza kopainu, vari izvēlēties gan ziedošus, gan zālveida augus. Iesakām 11 izturīgas un dekoratīvas ziemcietes, kas ar katru gadu augs kuplākas un skaistākas.
    1. Astilbes (Astilbe) – liela šķirņu, augumu un krāsu dažādība. Pirmās sāk ziedēt jau jūnijā, un pēdējās beidz ziedēt septembrī. Lapas arī pēc noziedēšanas ir pietiekami dekoratīvas, turklāt lapojums ir ne tikai zaļā, bet arī citos toņos – no sudrabaini zaļa līdz purpura melnam. Piemērotas gan saulainai vietai, gan arī nelielam noēnojumam. Mīnuss – mēdz būt melnās laputis. 
      Ķīnas astilbe
      Ķīnas astilbe
    2. Dienziedes (Hemerocallis) zied no jūnija līdz augustam. Pēc noziedēšanas paliek tikai lapas. Slimību un kaitēkļu nav. Vienā vietā tās var augt pat 20 gadu, tāpēc tiek dēvētas pat par sliņķu puķēm.
    3. Gandrene (Geranium) ‘Rozanne’ zied visu vasaru – no jūnija līdz septembrim. Augstums 40–45 cm, violetzili ziedi. Visas gandrenes nav īsti labas, jo tām pazūd lapas, taču šī šķirne derēs viegli kopjamam dārzam.
      Gandrene
      Gandrene
    4. Hostas (Hosta). Ilgmūžīgas, vienā vietā var augt ilgus gadus, un pēc tam būs pat grūti izrakt. Jāizvēlas šķirnes ar cietām lapām, tās negaršo gliemežiem. Mīnuss – pavasarī hostas vēlu mostas, taču stādījumos tās var miksēt ar pavasara sīpolpuķēm.
      Hostas.
      Hostas.
    5. Kaķumētras (Nepeta) – zied no jūnija līdz septembrim, noziedējušās var apgriezt, un tās ziedēs atkal. Neizsējas, nav agresīvas. Tiesa gan, veidojas lielas kupenas, un tas var apgrūtināt apdobes kopšanu. Slimību un kaitēkļu nav.
    6. Krastkaņepes (Eupatorium). Mazprasīgas un ilgmūžīgas liela un stalta auguma (no 50 cm līdz pat 1–2 m) ziemcietes gan ar purpursārtiem, gan vīnsarkaniem un krēmbaltiem ziediņiem. Savu īsto skaistumu parādīs tikai pēc vairākiem gadiem. 
      Krastkaņepe.
      Krastkaņepe.
    7. Silpurenes (Pulsatilla) – viegli kopjamas pavasara puķes. Atšķirībā no violetajām savvaļas māsām šķirnēm ir gan balti, gan sarkani, gan maigi rozā, gan zili, vīnsarkani un sarkanbrūni ziedi. Kad ziedlapiņas nobirušas, paliek dekoratīvs lapojums, arī slimību un kaitēkļu nav. 
    8. Grīšļi (Carex– izturīgi un ļoti daudzveidīgi: no maziem, apaļiem cekuliņiem līdz gandrīz metru augstiem. 
    9. Zilganā seslērija (Sesleria caerulea) – atšķirībā no citām zāļveida ziemcietēm tai ir ziemzaļš lapojums, tā agri mostas un jau maijā sāk ziedēt. Nav agresīva. 
    10. Izplestā sporobola (Sporobolus heterolepis) veido kompaktu ceru ar ļoti gaisīgām ziedu skarām. Izturīga un ilgmūžīga. 
    11. Niedru molīnija (Molinia arundinacea– pieticīga un izturīga. Kompaktie puduri rudens pusē veido skaistas, augstas ziedu skaras, kas jauki līgojas vējā. 

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk