• 2 praktiski padomi pret čīkštēšanu

    Psiholoģija
    Aiva Kanepone
    Aiva Kanepone
    29. novembris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Nicoleta Ionescu / Shutterstock
    Čīkstētāji palaikam uzrodas visur. Darbā, rados, uz ielas, trolejbusā, draugu barā un, protams, melnais tūkstotis ņudz sociālajos tīklos. Traki, ja tāds pagadījies starp tuvākajiem mājās. Turklāt šī robeža ir mainīga kā jūras vilnis, un kādā brīdī starp superņaudētājām attopies arī tu pats. Ko iesākt?

    Konsultē Marija Ābeltiņa, klīniskā psiholoģe un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste

    1. Pateicības prakse.
      Ja jūti, ka ikdienā par daudz sūdzies, centies atgriezt līdzsvaru. Piemēram, vakarā koncentrējies un izdomā, par ko šajā dienā vari justies pateicīgs. Tās var būt pat pavisam mazas lietas, garāmgājēja smaids vai garšīgi ķirši. Fiksē tās, piemēram, ierakstot savā pateicību kladītē. Un ievies to kā mazu ikvakara rituālu.
    2. Atgūsti sev savu spēku.
      Nereti burkšķam, ka valdība pieņem sliktus lēmumus, policisti ir nolaidīgi, skolotāji neiejūtīgi, ārsti pavirši, pārdevēji nelaipni, aviokompānijas alkatīgas – un atliek secinājums, ka visu mūsu dzīvi kontrolē kāds cits. Tad uzdod sev jautājumu – ko es šodien varu izdarīt, lai situāciju kaut par milimetru uzlabotu? Un tiešām sper šo mazo soli. Savukārt, ja tiešām neko darīt nevari – pandēmija vai zemestrīce, piemēram, tiešām vairs nav mūsu varā –, tad iemācies to pieņemt un apzinies, ka šis arī ir tavs lēmums: pieņemt to, ko mainīt nevari. 
      Vairāk lasi digitālajā žurnālā Santa+!

     

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē