• Šobrīd

  weather img

  Rīga +21°C

  Vidusjūras diēta kapsulās
  Cardioace logo

  Vai vīrieti var aptīt ap pirkstu?

  Vīru sarunas
  Vintra Vilcāne
  Vintra Vilcāne
  18. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ir tādas sievietes, kurām vienmēr līp klāt vīrieši. No malas šķiet, ka viņām iegūt un arī noturēt vīriešu uzmanību ir ļoti viegli. Ar ko šīs sievietes vīriešus savaldzina tik ļoti, lai viņi izpildītu katru vēlmi un labprātīgi būtu gatavi dancot pēc viņu stabules?

  Vajadzība glābt

  Ir, protams, sievietes, kuras mērķtiecīgi darbojas uz to, lai savāktu vīrieti. Un viņām ir skaidri zināms, kādu iemeslu dēļ to dara. Visbiežāk, protams, cer uz kaut kādu finanšu ieguvumu. Taču cietsirdīgu maitu ar izteiktām psihopātiskas personības iezīmēm, kuras kāpj pāri savai sirdsapziņai un gatavas iet teju pāri līķiem, lai panāktu kāroto, tomēr ir niecīgs procents. Jāpiebilst, ka šādas personas ir ar ļoti izteiktu vēlmi un neapzinātu vajadzību otru kontrolēt – visam jābūt tā, kā «es uzskatu par pareizu, un es zinu, kā tev jādomā un jādara». Tā ir neapzināta varas un pārākuma demonstrācija, kas attiecas gan uz sievietēm, gan vīriešiem.

  Un te uzreiz nāk prātā filma Neiedomājamā cietsirdība, kurā spēlē Džordžs Klūnijs un Ketrina Zeta-Džonsa. Viņa ir laulību afēriste, kura izsmalcināti apkrāpj kārtējo bagātnieku, bet viņš – šķiršanās lietu advokāts, kurš nekad nav zaudējis nevienu prāvu. Satiekas divi viens otra cienīgi pretinieki, kas abi kāpj pāri līķiem, lai sasniegtu kāroto. Un tad jājautā, vai vīrietis mīlestības vārdā padosies sievietei, kuras vienīgais mērķis ir nauda?

  Maitas nereti izvēlas vīrieši, kuriem vajadzīgs adrenalīns.

  Jo tuvība ar nevaldāmu būtni savā ziņā uzvelk, pacīnīties ar viņu šķiet izaicinājums. Bet tad viņam pašam jābūt ar līdzīgām iezīmēm, citādi viņu iznīcinās un samals.

  Ar maitām parasti neveido ilglaicīgas attiecības, jo grūti viņas sev izturēt blakus ilgstoši. Turklāt, ja attiecības tiek veidotas tikai caur aprēķina prizmu un otru izmantojot un pazemojot, agri vai vēlu tomēr katrs izdara kādus secinājumus.

  Lai nu kā, bet pastāv arī pavisam cits sieviešu – pavedinātāju un savaldzinātāju – tipāžs. Viņas parasti ir izskatīgas koķetes, bet drusku ar tādu kā bezpalīdzības un infantilitātes piesitienu. Ja vajadzētu salīdzināt ar vēsturiskajiem arhetipiem, tad viņas ir Afrodītes – sievišķīgas, infantilas, gaisīgas, histēriskas un atkarīgas no attiecībām.

  Šīm sievietēm pat var būt kāds savs neliels bizness un ārēji viņas var radīt iespaidu, ka ir ļoti patstāvīgas. Tomēr viņas neatsakās no vīrieša palīdzības biznesa veidošanā, jo pašām bieži vien nav tādas kapacitātes, lai aizbīdītu nopietnu biznesa projektu līdz galam. Kāpēc šis tipāžs nostrādā uz vīriešiem? Tāpēc, ka ģenētiskā līmenī vīriešos ir iekodēta vajadzība sargāt un glābt.

  Sastopoties sievietes sievišķībai un tādam kā nevarīgumam ar vīrieša bruņnieciskumu un vēlmi uzņemties rūpes, nodrošināt, apgādāt, notiek kaut kāds klikšķis.

  Turklāt vīrietis grib parūpēties par šo sievieti ne tikai finansiāli, bet arī emocionāli. Un, ja viens grib rūpēties un otram tas patīk, viņi abi ir dabūjuši to, ko katrs vēlas. Lielākā daļa šo sieviešu ir pievilcīgas, labas gultā. Un vīrieši pavelkas uz viņu ģimeniskumu, ko viņas spēj uzburt.   

  Ja nevarīgajām sievietēm saplīst auto, viņas parasti pašas nespēj izsaukt evakuatoru, bet uzreiz zvana vīram vai partnerim. Varētu teikt – slīpētas, gudras aktrises! Jo pārspīlēto reakciju un tendences visu dramatizēt dēļ apkārtējiem tiešām var šķist, ka viņas tēlo. Bet drīzāk tas notiek neapzināti. Histērisku sieviešu problēma ir tā, ka viņām vajadzīga skatuve un publika, kas uz viņām skatās.

  Bet viņu pārdzīvojums tajā konkrētajā brīdī ir īsts un arī tās emocijas ir īstas, un prāts šajā situācijā pat nepieslēdzas. Vīrieši pavelkas arī uz šo teatralitāti, jo krokodila asaras, kas birst, sievietei netiekot galā, atkal rada sajūtu, ka viņiem viņa jāglābj. Un kāpēc lai vīrietis neuzņemtos paveikt kādu sīkumu viņas labā?! Īpaši, ja viņi tikko ir iepazinušies un vīrietim ir spēcīga pārņemtība ar jauno partneri.

  Ko vīrieši šajās sievietes atrod? Kaut ko tādu, kas viņiem vajadzīgs. Proti, šajā gadījumā, to, ka viņus atzīst par stiprākiem.

  Ļoti patstāvīgas un neatkarīgas sievietes, kuras pašas lieliski tiek galā ar visu, nav jāglābj.  Un viņu neatkarīgā daba tomēr kaut kādā veidā grauj vīrieša autoritāti, apšauba viņa spēku. Tiklīdz abi pārī ir līdzvērtīgi, sākas konkurence. Un, ja godīgi, tas nav tas, kas vīrietim vajadzīgs.

  Šīs sievietes parasti iziet pie vīra, jo viņām patīk atrasties paspārnē. Turklāt viņas parasti gatavas arī biežāk piekāpties, lai tikai vīrietis būtu apmierināts. Jūs jautāsiet, vai viņas tēlo. Visdrīzāk – nē. Parasti visam, kas tiek darīts samāksloti, ir drusku riebīga pēcgarša. Bet te tādas pēcgaršas nav, jo viņas dabiski ir tādas, kādas ir. Piemēram, gatavas atkāpties, ja vajag. 

  Bet nevar noliegt, ka viņām nav pilnīgi nekādu mazo plāniņu, lai vīrieti noskaņotu labvēlīgi sev. Piemēram – «ja es labi uzvedīšos, viņš mani aizvedīs uz Fidži salām». Tā ir tāda maza bērna taktika, un, pat ja vīrietim šķiet, ka tā ir manipulācija, tad baltiem diegiem šūta, un viņš izvēlas to neredzēt. Īpaši, ja viņam ir jūtas pret sievieti. Un šāda veida manipulatīvas attiecības var pastāvēt ilgstoši.

  Kad infantilitāte piegriežas

  Jā, pirmajā mirklī sieviete ar savu piekāpšanās mākslu šķiet tāda maiga dūdiņa – sievišķīga un ģimeniska. Un vīrietim nereti ir ilūzija, ka ar viņu jau nu gan būs ideāla saskaņa. Kāpēc tomēr šādas attiecības mēdz izjukt? Kaut kādā brīdī vīrietim var piegriezties sievietes infantilisms. Sākumā palīdzēt šķiet vilinoši, taču beigu beigās tas var kļūt par apgrūtinājumu.

  Ja, piemēram, sieviete par katru sīkumu zvana vīram jebkurā laikā un nespēj tikt galā pat ar sadzīviskiem sīkumiem, jo panika uz līdzenas vietas, ja viņa nespēj kaut ko atrast rokassomiņā, varbūt pirmajā reizē šķiet tāda sievišķīga ņemšanās, bet pēc tam jau, iespējams, sāk kaitināt un pat kļūt traucējoša. Ja sieviete visu laiku par kaut ko uzvelkas un uzkurina sevi, viņa kļūst kā tāda vista, kas peras pa smiltīm. Un šāda pēršanās vīriešiem var sākt krist uz nerviem.

  Problēmas var rasties arī brīdī, kad piedzimst bērns un vajag uzņemties reālu atbildību. Tad šīs histēriskās sievietes sajūk prātā pa īstam. Viņām jau tā grūti tikt galā ar savām emocijām, bet te pēkšņi ir kāds, par kuru reāli jārūpējas. Kas vēl?

  Dažu cienījama vecuma un labi situētu vīriešu kļūda jeb savā ziņā aklums ir neredzēt, ka sievietēs zūd sāts un iestājas tāds kā negausīgums – «gribu vēl vairāk, jo šis jau ir apnicis, vajag jaunas izjūtas, jaunus kairinājumus». 

  Piemēram, viņi lutina savu sievieti kā bērnu: sāk ar rožu pušķiem katrā randiņā, turpina ar rotaslietām, tad – ceļojumiem, kažokiem, mašīnām un tā joprojām. «Ja viņai tas viss liek labi justies un es to varu nodrošināt, kāpēc ne?!» Turklāt, ja vēl sieviete ir histēriska, tad, ja kaut kas nenotiek pēc viņas prāta, mājās ir skandāls – viss lido pa gaisu, viss ir slikti: «Tu mani nemīli, tu mani krāp!» Kuram tad to gribas piedzīvot?

  Turklāt viņas ļoti bieži sāpina partneri, jo, gluži kā bērni, ir tiešas un nežēlīgas. Un pēc tam bieži vien pašas neatceras, ko tieši ir teikušas un darījušas. Emociju virpulī atmiņas tiek izkropļotas, un viņas pat, iespējams, neatceras, ka psihojušas, raudājušas, mētājušas pa gaisu lietas.

  Tikai pēc tam, kad saprot, ka pāršāvušas pār svītru, sataisa mīļo sejiņu un saka: «Runčuk, piedod, piedod, piedod!» Īsts cirks. Reizēm liekas, ka noslīkt var tajā cukurvatē. Bet tas viss no viņu mutes izskan tik dabiski, ka šķiet – kā tu pēc tam dusmosies?! Viņas pat var justies vainīgas uz brīdi, bet parasti neizdara nekādus tālākus secinājumus.

  Nauda kā apliecinājums mīlestībai

  Vīrieši bieži vien ir akli, viņi pat gadiem ilgi var neredzēt, ka sievieti interesē tikai viņu nauda. Cietsirdīgajām maitām vīrieša nauda parasti ir primārais, bet otrajam tipāžam nauda ir kā apliecinājums, ka vīrietis viņas mīl. Un, ja viņu neaizved uz salām, nenopērk kažoku vai neatbild uz telefona zvanu, tad reakcija var būt vienlīdz histēriska, traka, emocionāla un pārspīlēta.

  Vīriešiem nauda bieži vien ir veids, kā savā ziņā atpirkties no sievietes. Iedodot viņai, ar ko paspēlēties, viņi paši zināmā mērā iegūst mieru.

  Arī maigajām pavedinātājām patīk nauda, un nav tā, ka tā ir mazsvarīga. Tikai viņām nepietiek resursu un kapacitātes, lai līdz galam tādā veidā apvestu vīrieti ap stūri. Bet histērija kā manipulācija vienmēr iedarbojas.

  Ja viņa sēž ar uzmestu lūpu, ilgi nerunā vai arī klusē, vīrietim kļūst viņas žēl, un kaut kad jau viņš nāks ar kādu dāvanu.

  Protams, dzīvē var sastapt arī abu iepriekš minēto sieviešu apvienojumu. Tādā gadījumā būs vairāk raksturīga mērķtiecīga rīcība ar nolūku gūt kādu labumu sev. Un, iespējams, kāda, kas ārēji izskatās kā nevainīga dūdiņa, būs kopā ar vīrieti tikai auksta aprēķina pēc. Un tad viņa ļoti pacietīgi izsūknēs no vīrieša naudu ilgtermiņā. Un ne tikai. Viņa izsūks arī vīrieša spēku un emocijas, nejūtot par to nekādus sirdsapziņas pārmetumus. Gadās visādi. Un mēs, kā zināms, vai nu mācāmies, vai arī nemācāmies no savām kļūdām.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+