• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C

  Pirāti pie Beninas krastiem nolaupījuši deviņus Norvēģijas kuģa apkalpes locekļus

  Pasaulē
  Ziņu aģentūra LETA
  4. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Norvēģijas kuģniecība Ugland paziņojusi, ka tās beramkravu kuģa Bonita deviņus apkalpes locekļus nolaupījuši pirāti, kamēr kuģis bija noenkurots Beninas dienvidu piekrastē.

  Grimstadā bāzētā kompānija paziņoja, ka sestdienas rītā pirāti netālu no Kotonu uzkāpa uz kuģa klāja.

  «Deviņi apkalpes locekļi tika aizvesti no kuģa, kamēr tas gaidīja piestātni, lai izkrautu ienākošo kravu – ģipsi,» teikts kompānijas paziņojumā.

  Arī Kotonu ostas pārvalde ir apstiprinājusi deviņu jūrnieku nolaupīšanu. «Kotonu autonomā osta ar nožēlu informē, ka sestdienas, 2019. gada 2. novembra, rītā ostas teritorijā notika pirātisma darbības,» paziņoja ostas pārvalde, apliecinot, ka nolaupīts Bonita kapteinis un astoņi apkalpes locekļi.

  Ugland norādīja, ka «situācija tiek risināta atbilstoši ārkārtas situācijas plāniem» un par notikušo ir informētas atbildīgās institūcijas un apkalpes locekļu tuvinieki.

  Laikraksts Dagens Naeringsliv, atsaucoties uz kompānijas pārstāvju teikto, vēstīja, ka visi nolaupītie ir Filipīnu pilsoņi.

  Lai gan janvārī-septembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem jūras pirātisma un bruņotu laupīšanu skaits ir samazinājies, Gvinejas līcī joprojām ir augsti riski, liecina Starptautiskā Jūrniecības biroja (IMB) apkopotā informācija.

  IMB ziņojumā par pirātismu pasaules jūrās trešajā ceturksnī teikts, ka šajā reģionā notikuši 86% no visām ķīlnieku sagrābšanām un gandrīz 82% no visām nolaupīšanām.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+