10. oktobris, 2019
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pirmssezonas spēlē Dalasas Mavericks rindās debitēja ar 18 gūtiem punktiem, tomēr viņa pārstāvētā komanda piedzīvoja zaudējumu.

Mavericks viesos ar rezultātu 124:117 (28:26, 31:24, 27:36, 31:38) piekāpās Detroitas Pistons.

Porziņģis savā debijas spēlē Dalasas rindās laukumā pavadīja 19 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva 18 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Vēl basketbolists atdeva divas rezultatīvas piespēles, reizi pārtvēra bumbu, realizēja divus no septiņiem tālmetieniem, spēlē iekrājot 13 efektivitātes koeficienta punktus.

Porziņģa sniegumu papildināja Lukas Dončiča 21 punkts un astoņas atlēkušās bumbas.

Latvijas basketbolists ar precīzu metienu izcēlās jau mača pirmajā minūtē, kad guva pirmos divus punktus, bet brīdi vēlāk viņš jau realizēja pirmo tālmetienu. Pirmo puslaiku Mavericks noslēdza ar +9, tomēr atlikušajā laikā aizsardzību vairs neizdevās noturēt, trešajā un ceturtajā ceturtdaļā ielaižot vairāk nekā 30 punktus.

«Laukumā nebiju bijis jau labu laiku, tāpēc atgriešanās bija lieliska. Jutos diezgan labi, tomēr netrāpīju vairākus brīvus metienus. Taču kopumā esmu ļoti priecīgs atgriezties laukumā. Tagad tikai jāizcīna uzvaras,» pēc debijas Dalasas vienības rindās teica Porziņģis, kurš NBA laukumos nebija spēlējis kopš 2018. gada 6. februāra.

Tāpat basketbolists atklāja, ka pick up sadarbība viņam problēmas nav sagādājusi.

«Viss bija pa vecam. Šo saspēli esmu veicis arī iepriekš, tāpēc īpaši pie tās nepiedomāju,» atzīmēja Porziņģis, kurš atklāja, ka laukumā juties spēcīgāks. «Citos aspektos jutu izmaiņas. Jutos spēcīgāks, bet šajā spēlē darbojos vieglākā režīmā, lai neizdarītu pārāk daudz un lieki kaut kur neaizskrietu. Jutos tiešām labi. Vienīgais, ko vēlos – izdarīt vairāk metienus.»

Citā pirmssezonas spēlē Vašingtonas Wizards ar Dāvi Bertānu ierindā Ķīnā ar rezultātu 137:98 (29:24, 45:22, 34:23, 29:29) sagrāva vietējo komandu Guandžou Long-Lions.

Bertāns laukumā pavadīja astoņas minūtes un 14 sekundes, gūstot 12 punktus un izcīnīdams trīs bumbas zem groziem. Latvijas basketbolists vienreiz pārtvēra bumbu, realizēja trīs no četriem trīs punktu metieniem, spēli noslēdzot ar 23 efektivitātes koeficienta punktiem.

NBA 2019./2020. gada sezona sāksies 22. oktobrī.