31. jūlijs, 2020
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Latvijas hokeja izlases un Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kolambusas Blue Jackets vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien pārbaudes spēlē vārtos aizvadīja pusi mača, šajā laikā ielaižot vienus vārtus, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru.

Blue Jackets" ar 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Bostonas Bruins, kas ir līgas spēcīgākais klubs.

Merzļikins vārtos stājās otrā perioda vidū. Vienīgo reizi latvietis kapitulēja otrā perioda 13. minūtē, kad aizsargs Sets Džounss pie saviem vārtiem centās apturēt gaisā esošo ripu, taču tā nonāca pie Dāvida Pastrņāka, kurš apmānīja Merzļikinu un ripu raidīja viņam caur kājsargiem.

Merzļikins šajā spēlē kopumā atvairīja 12 no 13 metieniem jeb 92,3% raidījumu. Viņa konkurents Jonas Korpisalo tika galā ar visiem 11 metieniem. Latvijas izlases vārtsargs laukumā pavadīja 30 minūtes un sešas sekundes, kamēr Korpisalo spēlēja par 15 sekundēm mazāk.

Blue Jackets sezonas vienīgo pārbaudes spēli aizvadīja augstā tempā, jo jau pirmajās 20 minūtēs izdevās gūt trīs vārtus. Piektajā minūtē Būns Dženers vārtu priekšā pielaboja partnera piespēli, kas tik veikta ar nūjas lāpstiņas neērto pusi. Tikmēr jau pašā perioda izskaņā Kolumbusas klubs guva divus vārtus – vienus no tiem skaitliskajām vairākumā.

2:0 panāca aizsargs Zeks Verenskis, kurš uz zilās līnijas saņēma piespēli un ar vienu pieskārienu trieca ripu augšējā vārtu stūrī. Nepilnas 20 sekundes vēlāk Blue Jackets četru vīru sastāvā pārvarēja vidējo zonu un ar četrām piespēlēm ripu no kreisās malas nogādāja līdz labajam vārtu stabam, pie kura prasmīgākais izrādījās Gustavs Nīkvists.

Pēdējais vārtu guvums bija divas sekundes pirms finālsvilpes, kad Aleksandrs Teksiers ripu raidīja tukšos vārtos.

Līdz sezonas pārtraukuma izsludināšanai Bruins 70 spēlēs paspēja iekrāt 100 punktus, tādējādi ieņemot pirmo vietu Austrumu konferencē. Nevienai citai komandai šosezon nav izdevies sasniegt 100 punktu robežu.

Svētdien Blue Jackets aizvadīs pirmo no vismaz trim spēlēm ar Toronto Maple Leafs. Abas komandas spēkosies līdz viena kluba trim panākumiem, savukārt uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties Stenlija kausa izcīņā.

Sestdien sezonas pirmo oficiālo spēli pēc tās atsākšanās aizvadīs Pitsburgas Penguins un Teodors Bļugers. Penguins kvalifikācijas kārtā būs jāspēkojas ar Monreālas Canadiens.

13. jūlijā tika atklātas treniņnometnes, kurām seko 24 komandu turnīrs, kas notiks divās Kanādas pilsētās – Edmontonā un Toronto. Komandas 26. jūlijā devās uz Kanādu, kur kvalifikācijas kārta, kam jānoskaidro Stenlija kausa izslēgšanas spēļu dalībnieki, sāksies 1.augustā.

Jau iepriekš klubu īpašnieki un spēlētāji vienojās arī par 24 komandu izslēgšanas spēļu formātu. Tas paredz play-off kvalifikācijas kārtā aizvadīt sērijas līdz trim uzvarām, pēc tam pārejot uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.

Līga un spēlētāju arodbiedrība arī vienojās, ka izslēgšanas spēles nenotiks tradicionālajā spēļu režģī, kad katra komanda zina, ar kura pāra uzvarētāju aizvadīs nākamās kārtas mačus, bet komandas pēc katras kārtas tiks izsētas no jauna.

Austrumu konferencē sezonu turpinās Bostonas Bruins, Tampabejas Lightning, Vašingtonas Capitals, Filadelfijas Flyers, Pitsburgas Penguins, Karolīnas Hurricanes, Ņujorkas Islanders, Ņujorkas Rangers, Toronto Maple Leafs, Kolambusas Blue Jackets, Floridas Panthers un Monreālas Canadiens.

Rietumu konferencē sezonu turpinās Sentluisas Blues, Lasvegasas Golden Knights, Kolorādo Avalanche, Dalasas Stars, Edmontonas Oilers, Nešvilas Predators, Vankūveras Canucks, Kalgarī Flames, Vinipegas Jets, Minesotas Wild, Čikāgas Blackhawks un Arizonas Coyotes.

Austrumu konferencē par izsētajām vietām cīnīsies Bruins, Lightning, Capitals un Flyers, bet kvalifikācijas turnīrā ar astoņām komandām tiksies šādi pāri: Penguins pret Canadiens, Hurricanes pret Rangers, Islanders pret Panthers un Blue Jackets pret Maple Leafs.

Rietumu konferencē par izsētajām vietām cīnīsies Blues, Golden Knights, Avalanche un Stars, bet kvalifikācijas turnīru ar astoņām komandām tiksies šādi pāri: Oilers pret Blackhawks, Predators pret Coyotes, Canucks pret Wild un Flames pret Jets.

NHL komandās šajā sezonā ir pieci Latvijas hokejisti: vārtsargi Elvis Merzļikins un Matīss Kivlenieks (Kolumbusas Blue Jackets), uzbrucēji Teodors Bļugers (Pitsburgas Penguins), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres) un Rūdolfs Balcers (Otavas Senators). Girgensonam un Balceram NHL sezona jau ir beigusies.