Sporta apakškomisija aicinās valdību valsts budžetā paredzēt naudu lielajiem sporta pasākumiem

Sports
Līga Stirna
Līga Stirna
17. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Tom Banks
Lai Latvijā varētu norisināties starptautiska mēroga lieli sporta pasākumi, tiem jānodrošina pietiekams finansējums, un nepieciešamie līdzekļi ir jāparedz valsts budžetā, nevis nauda lielākoties jāņem no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vai apropriāciju pārdalēm. To otrdien, 17.septembrī, sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. Apakškomisijas deputāti lēma ar attiecīgu vēstuli vērsties Ministru kabinetā un Finanšu ministrijā, informē Saeimas preses dienests.

“Tā ir ierasta prakse, ka nozīmīgu sporta sacensību organizētāji līdz pēdējam brīdim nezina, vai valsts atbalstīs konkrēto pasākumu, kāds varētu būt pieejamais finansējums un vai vispār pasākumu varēs sarīkot. Nereti jau laikus ir jāiegādājas sacensību licences vai jāiemaksā dalības nauda, un neziņa par finansējumu var apdraudēt iekļaušanu starptautisko pasākumu kalendārā. Savukārt atgriešanās šajā apritē parasti jau ir daudz sarežģītāka, jo jāpierāda, ka mums var uzticēties un ka tomēr varam sarīkot augsta līmeņa starptautiskas sacensības,” pauda apakškomisijas priekšsēdētājs. 

Lielo sporta pasākumu sarīkošanai nākamgad valsts budžetā plānots atvēlēt nepilnus 0,5 miljonus eiro, lai gan sporta nozarei tam būtu nepieciešami 3,4 miljoni.

Šādā situācijā nav skaidrības, kā, piemēram, Latvija varēs nākamā gada sākumā nodrošināt starptautisko sacensību norisi Siguldas bobsleja trasē un gatavošanos pasaules hokeja čempionātam Rīgā 2021. gadā, atzīmēja Riekstiņš. 

Kā zināms, tā paša iemesla dēļ ir apdraudēta arī Latvijas posma palikšana pasaules rallijkrosa čempionāta (WorldRX) kalendārā, jo seriāla rīkotāji no posmu organizatoriem pieprasa garantijas par licences maksu, bet Latvijas puse tādas pagaidām nevar sniegt, jo nav skaidrības ar sporta pasākumu finansējumu. 

 

Neste WorldRX of Latvia šogad risinājās ceturto reizi pēc kārtas un šajā laikā Latvijas posms ticis divreiz ticis atzīts par labāko visā čempionātā.

Sporta apakškomisija vēstulē plāno aicināt Ministru kabinetu un Finanšu ministriju valsts budžeta bāzes izdevumos paredzēt konkrētu finansējumu sportam, ņemot vērā starptautisko sacensību kalendāru, un noteikt kritērijus, pēc kādiem sporta organizācijas varētu pretendēt uz attiecīgu finansējumu sacensību rīkošanai.     

Apakškomisijas deputātus par aktualitātēm sporta jomā šodien iepazīstināja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, tostarp arī informējot par sporta nozares attīstības darba grupas paveikto. Būtiski, ka starp iesaistītajām institūcijām, sociālajiem partneriem un sporta organizācijām panākta vienošanās par prioritāro virzienu maiņu sportā un kā prioritāti plānots noteikt bērnu un jauniešu sportu, kas secīgi pārietu uz augstu sasniegumu sportu vai tautas sportu.    

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+