13. jūnijs, 2019
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Sentluisas Blues komanda trešdien pirmo reizi vēsturē ieguva Nacionālās hokeja līgas (NHL) prestižāko balvu — Stenlija kausu. Izšķirošajā finālsērijas spēlē Blues izbraikumā ar 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) pieveica Bostonas Bruins, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4–3.

Blues komanda NHL debitēja 1967.19/68.gada sezonā, bet līdz šim vēl nebija izcīnījusi Stenlija kausu, turklāt iepriekšējās trīs finālsērijās tā bija zaudējusi visās 12 spēlēs. Līdz šai vasarai Blues bija vienīgais klubs kopš 1967. gada NHL paplašināšanās, kas līdz šim nebija guvis hokeja prestižāko balvu.

Zīmīgi, ka vēl šī gada 3. janvārī «Blues» NHL kopvērtējumā atradās pēdējā vietā, tomēr tik un tā spēja izcīnīt Stenlija kausu.

Trešdienas mačā Blues pirmā perioda izskaņā izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Raiens O’Reilijs un Alekss Pjetrandželo. Otrajā periodā vārti netika gūti, bet 52.minūtē Breidens Šens guva viesu trešos vārtus, kamēr Zakarijs Senfords četras minūtes vēlāk panāca jau 4:0.

O’Reilijs trešdien kļuva par pirmo hokejistu kopš leģendārā Veina Grecka 1985. gadā, kurš vārtus guvis četrās NHL finālsērijas spēlēs pēc kārtas.

Savukārt divas minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Bruins labā vienus vārtus atspēlēja Mets Grželčiks, tomēr neko vairāk mājinieki nespēja.

Par NHL izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts O’Reilijs, savā īpašumā iegūdams Kona Smaita balvu. 26 spēlēs viņa kontā astoņi vārti un 15 rezultatīvas piespēles.

Lielisku spēli Blues vārtos aizvadīja Džordans Biningtons, kurš atvairīja 32 pretinieku metienus.

Tikmēr Bruins somu vārtsargs Tūka Rasks tika galā vien ar 16 metieniem, turklāt viņš pirmo reizi kopš Stenlija kausa pirmās kārtas vienas spēles laikā ielaida vairāk par trim ripām.

Blues Stenlija kausa finālā atgriezās pēc 49 gadu pārtraukuma. Savukārt Bruins ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas Capitals, kas finālsērijā ar 4–1 pārspēja debitanti Vegasas Golden Knights, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.