• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Daļēji apmācies, D/DR vējš, 2.57 m/s

  Seksa alkometrs – cik daudz ir labi?

  Sekss
  Līga Dimante
  10. jūlijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Kur ir tas zelta līdzsvars attiecībā uz seksa daudzumu vai mazumu ikdienā. Visiem labi zināms, cik kašķīgs un uzvilkts var palikt cilvēks, kurš sasniedzis dzimumgatavību – pašu pilnbriedu, bet kaut kādu sasodītu iemeslu dēļ vēl ir viens un viens kā koks. Un vai seksa, intimitātes trūkums mūsu dzīvē ir objektīvs šķērslis pilnvērtīgai esībai vai arī tā deficītu vienkārši ir ērti izmantot kā attaisnojošu iemeslu nespējai būt laimīgiem?

  Raksts publicēts žurnālā «Klubs» 2012. gada 8. numurā.

  Būtu loģiski domāt, ka cilvēkiem, kuri ar savu otru pusīti dala māju un gultu, sekss ir regulārs un visā visumā tas notiek biežāk nekā «brīvajiem», lai neteiktu «vientuļajiem». Attiecību sākotnējā fāzē mīlēties katru dienu un pat vairākas reizes dienā ir normāli un dabiski. Bet pēc kāda laika, kad viss jau ir izmēģināts, partneri viens otru ir burtiski izpētījuši gan no ārpuses, gan iekšpuses, kvēle apdziest un «sākas problēmas». Simtiem precētu vīriešu esmu dzirdējusi gaužamies par seksa trūkumu viņu ikdienā un, kā viņi paši izsakās, viņu erektīvā potenciāla lietderīgu neizmantošanu jeb «izmešanu pa vējam».

  Taču vai tūlītēja un ikreizēja savu seksuālo dziņu apmierināšana nav izlaidība un paškontroles trūkums?

  Un vai intereses zudums vienam par otru nav «pārseksošanās» sekas? Jāsāk domāt, ka mērenība ir recepte pāra iespējamo nākotnes problēmu profilaksei.

  Daudzi filozofi un reliģiskās kustības ir devušas padomus un norādes par seksuālās enerģijas transformēšanu. Vai cilvēks mūsdienu pārseksualizētajā laikmetā, kur ar seksu ir pilnas avīzes, žurnāli, televizoru ekrāni, skatuves un internets, kad «sex sells» un pat mazi bērni reklāmu plakātos pie sienām «ēd jogurtus seksīgi», var transformēt savu seksualitāti tā, lai vēlāk nerastos neirozes? Runā, ka to vajagot pareizi novadīt uz lietām un darbiem. Pārveidot to līdzīgi, kā mēs pārveidojam elektrisko strāvu ar strāvas pārveidotāju. Labi jau būtu, ja varētu aiziet uz veikalu un nopirkt šādu «pričendāli», bet tas tomēr mums jāiemācās darīt pašiem savās galvās. Pirmais, kas uzreiz pieklauvē pie manas iztēles durvīm, ir bohēmiska izskata mākslinieks ar kuplu otu studijā kaismīgi gleznojam aktu. Tad – rakstnieks, kurš aizgājis tālu savā iztēles pasaulē un apraksta visu, ko viņš šobrīd varbūt vēlētos darīt dzīvē. Rezultātā rodas mākslas darbs, pilns kaisles un spraigu emociju. Bet kā lai, piemēram, eļļām noķēpājies mehāniķis vai vienkāršs celtnieks, savu libido transformē radošā, cilvēcei noderīgā veidā? Rūķim, kura darbs varbūt nav tik radošs, lai savas pamatdziņas tik vienkārši atvieglotu caur to?

  Vai ieteiksiet viņam skrūvēt mašīnu riteņiem skrūves, pievērt acis un iztēloties, ka viņš «skrūvē» seksīgu «čiksu»?

  Vai celtniekam celt kādu savrupmāju un pēkšņi, ne no šā, ne no tā, kaut kur uzcelt kādu slepenu tornīti kā suminājumu savam fallam? Hmm, diez vai tik konkrētus padomus izdosies atrast kāda guru rokasgrāmatā.

  Tamlīdzīgi es ar savu trešo aci redzu un sesto prātu jūtu, ka milzīgs spiets neapmierinātu «homo sapiens» mātīšu uzskata, ka seksa trūkums organismā ir izskaidrojums, nē – tas pat ir oficiāls attaisnojums (!), viņu nespējai būt laimīgām. Piedodiet par vulgaritāti, bet šajā gadījumā manu iztēli ir triecienuzbrukumā iekarojusi seksuāli neapmierināta skolotāja. Viņai paduses un citi «stūri» varbūt pilni ar zirnekļu tīkliem, taču morālā stāja stalta un pedagoģiskā prakse liela. Uz pieres viņai kā avārijas lampiņa hroniski mirgo neredzams uzraksts: «Nepieciešams labs «drāziens»». Jūs zināt, par ko es te runāju, – tāds, lai asinis beidzot sāk cirkulēt pa dzīslām.

  Varbūt es neko nesaprotu, bet, šādi fantazējot, man tikai pastiprinās aizdomas, ka ne visi profesiju pārstāvji ilgstoši un sekmīgi var transformēt savu «sex» spriedzi savos darbiņos. Un tad vienā dienā var notikt, lūk, kas!

  «Tā bija elle, es nevaru pastaigāt!» kliedz 1. maijā publicētais raksta virsraksts avīzē «Mirror». Vīrietis tika atrasts raudam uz ielas pēc 36 stundu seksa sesijas ar vācu «nimfomāni». Aprīlī tikusi arestēta sieviete, kad vēl viens izpumpēts mīlnieks izbēdzis uz balkona Ādama kostīmā un saucis pēc palīdzības. Afrikāņu vīrietis esot izplūdis asarās pie sievietes dzīvokļa pēc ieilgušās mīlas nakts Vācijas pilsētā Minhenē, kuras moto ironiskā kārtā ir: «München mag Dich» (Minhenei tu patīc). Policija informēja, ka vīrietis esot saticis sievieti autobusā un viņa uzaicinājusi viņu pie sevis ciemos. Viņš nenojauta, ka vēlāk pats policijas oficieriem teiks: «Ak Dievs, tā bija elle! Es nevaru pastaigāt. Lūdzu, palīdziet man!» Šis vīrietis esot pēdējais nimfomānes upuris, kura jau iepriekš bijusi arestēta par to, ka piespiedusi savu mīlnieku mīlēties ar viņu 8 reizes. Sievietes iepriekšējais upuris toreiz bijis spiests bēgt no seksuālās sievietes pēc tam, kad viņa to ieslēdza mājā. Šoreiz izmisušais afrikānis esot pakļāvies sievietes vēlmēm cerībā, ka «pēc dažām reizēm» viņš beidzot varēšot atstāt mīlas ligzdu. Taču viņa gribējusi vēl un vēl! Neticami, bet, kad policija esot ieradusies dzīvoklī, kaislīgā vāciete esot centusies pat ievilnāt likuma sargus savā guļamistabā. Pēc tam 47 gadus vecā dāma tikusi aizvesta uz novērošanu psihiatriskajā slimnīcā.

  Sekss bez apstājas. Katra vīrieša sapnis? Murgs? Izrādās – elle!

  Šis reālais gadījums iz dzīves mums māca: «Be careful what you wish for!» (piesargies no tā, ko vēlies).

  Nimfomānijas terminu, kā zināms, attiecina uz sievietēm, bet vīriešus dēvē par satīriem. Abi šie vārdi ir aizgūti no grieķu mitoloģijas un saskaņā ar «Discovery Health» terminu «nimfomāne» medicīnas pasaulē neizmanto, jo tam nav konkrētu kritēriju, kuri to raksturotu. Citiem vārdiem sakot, nav iespējams noteikt, cik lielā mērā seksuālā iekāre vai aktivitāte ir uzskatāma «par daudz». Tomēr kā vispāratzīti klīniski stāvokļi attiecībā uz pārlieku lielu vēlmi pēc seksa tiek lietoti termini «hiperseksuāls» un «seksa atkarība». Ir arī aplēsts, ka 6% Apvienotās Karalistes iedzīvotāju ir seksa atkarīgie un katra piektā no tiem ir sieviete. Lai arī dažas slimības var izraisīt hiperseksualitāti, lielākajā daudzumā gadījumu iemesli nav zināmi. Dažas neiroloģiskas un fiziskas saslimšanas kā, piemēram, bipolaritāte vai Pika un Alcheimera slimības var piedzīvot ekstrēmas seksuālās apetītes svārstības. Tādas saldās narkotikas kā metamfetamīns arī var izsaukt hiperseksekuālu uzvedību.

   

   

   

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē