Lembergs apturējis darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā; nav skaidrības par BK Ventspils prezidenta amatu

Politika
Ziņu aģentūra LETA
13. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
ASV sankcijām pakļautais Ventspils mērs Aivars Lembergs apturējis savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), aģentūru LETA informēja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pēc viņa paustā, šodien LOK individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Lembergs LOK valdei paziņojis, ka aptur darbību organizācijā.

Vaicāts, kādu atkāpšanās iemeslu Lembergs norādījis, viņš sacīja, ka nekādu. «Viņš paziņoja, ka pārtrauc darbību LOK izpildkomitejā un vairs nav individuālais biedrs,» skaidroja Mālmeisters.

Pēc Mālmeistera norādītā, līdz nākamā gada pavasarim izpildkomiteja strādās samazinātā sastāvā, jo izpildkomiteju vēl tikai ģenerālā asambleja, kura jaunu izpildkomiteju iecels vien nākamgad.

Savukārt Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis finansējuma saņemšanai. Tomēr kluba valdes loceklis Ralfs Pleinics vēl ceturtdien aģentūrai LETA teica, ka šobrīd Ventspils negatavojas šķirties no Lemberga kā kluba prezidenta.

Basketbola kluba ģenerālsponsors ir Ventspils brīvostas pārvalde, un no brīvostas saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu ir noslēgts 438 244 eiro vērts līgums par reklāmas aktivitāšu īstenošanu 2019.gadā basketbola spēļu laikā.

Arī futbola klubam Ventspils ir noslēgts 399 116 eiro vērts līgums ar brīvostu par reklāmas aktivitāšu īstenošanu 2019.gadā futbola spēļu laikā. Futbola kluba izpilddirektors Sergejs Usačovs ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA atzīmēja, ka Lembergs nekad nav bijis kluba amatpersona.

Līdz ar Lembergu sankciju sarakstā iekļautās Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekle Laila Spaliņa aģentūrai LETA norādīja, ka valde vēl nav lēmusi par līgumiem ar basketbola un futbola klubiem nākamajā gadā. «Jāņem vērā, ka personu, kas ir iekļautas sankciju sarakstā, ietekmē esošas organizācijas finansējumu no publiskām personām saņemt nevarēs,» raksta Spaliņa.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9. decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. 

Pēc 2020. gada 8. janvāra jebkādi finansiāli darījumi ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām nebūs iespējami, jo bankas tos neapkalpos. Savukārt Lembergs varēs paturēt vienu kontu, lai veiktu maksājumus, kas nepieciešami pamatvajadzību apmierināšanai, proti, pabalsti, pensija, nodokļu, valsts nodevu apmaksa, maksājumus par pārtikas produktiem, īri vai hipotēku, komunālajiem pakalpojumiem, atlīdzība par izdevumiem saistībā ar juridiskiem pakalpojumiem u.c.

Turklāt sankcijas attiecas arī uz uzņēmumiem, kurus kontrolē Lembergs vai kuros viņš minēts kā patiesais labuma guvējs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir izstrādājusi noteikumus, kādā veidā bankas var pārliecināties, vai uzrādītais uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir īstais patiesais labuma guvējs.

Valsts iestādes un juristi iesaka darījumos izvairīties no sadarbības ar sankciju sarakstā iekļautām personām un struktūrām. Sadarbojoties ar OFAC sankcionētām personām pastāv risks tikt pakļautam OFAC sekundārajām sankcijām vai citiem ierobežojumiem, piemēram, var tik uzlikts liegums veikt transakcijas ASV dolāros, ieceļošanas aizliegums ASV u.tml.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+