Deputāts Zariņš pieprasa finansējumu uzraksta Viens likums, viena taisnība visiem noņemšanai MK

Politika
Ziņu aģentūra LETA
1. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņa) iesniedzis priekšlikumu 2020.gada budžetam, tajā lūdzot paredzēt 1200 eiro, lai no Ministru kabineta sienas noņemtu uzrakstu Viens likums, viena taisnība visiem.

Zariņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka nepieciešamo summu šādam darbam uzzinājis, konsultējoties ar celtniekiem, kuri, uzzinot par šādu iniciatīvu, Zariņam solījuši priekšlikuma akceptēšanas gadījumā uzraksta noņemšanu veikt bez maksas.

«Celtnieki teica, ka, ja dabūsim cauri šo priekšlikumu, tad atbrauks uz bez maksas izdarīs, jo nav normāli tas, kas patlaban notiek valdībā,» sacīja deputāts.

Politiķis tāpat pastāstīja, ka celtnieki, kuri gatavi bez valsts budžeta līdzekļu tēriņiem uzrakstu noņemt, to bez maksas arī uzliktu atpakaļ, ja tas nākotnē būtu vajadzīgs, proti, ja valdība atsāktu ievērot uzrakstā noteikto jeb pildīt likumus. «Celtnieki apliecināja, ka viņi apņemas uzrakstu noņemt tā, lai kādreiz to varētu uzlikt atpakaļ, ja tas būs vajadzīgs,» sacīja Zariņš.

Viņš akcentēja, ka šāds priekšlikums radies, jo valdība nepilda spēkā esošus likumus, turklāt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atsakoties sniegt skaidrojumus par šādu rīcību motīviem.

Priekšlikumus 2020. gada budžeta otrajam lasījumam iespējams iesniegt līdz piektdienas pēcpusdienai. Paredzēts, ka nākamā gada budžetu parlaments otrajā jeb galīgajā lasījumā plāno apstiprināt 13. novembra un 14. novembra sēdēs.

Zariņš identisku priekšlikumu bija iesniedzis 2017. gada novembrī, kad Saeimā tika izskatīts toreizējā Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības iesniegtais valsts budžeta projekts.

Toreiz pēc Zariņa domām, valdības sagatavotajā budžeta projektā atsevišķas likumu normas netika ievērotas, piemēram, ka no valsts pamatbudžeta līdzekļiem tiek kompensēta dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksa par iekšzemes maršrutos veiktajiem pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu.

Minēto priekšlikumu arī atbalstīja toreizējais opozīcijas Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV), kurš parlamenta debatēs par to sacīja, ka šis ir «labākais priekšlikums visā budžetā». Tomēr viņš nesaprata, kāpēc uzraksta noņemšanai jāpiešķir finansējums. Kaimiņš mudināja Zariņu «sestdien, svētdien vienkārši aiziet un divatā noņemt» šo uzrakstu valdības ēkā, jo viņaprāt pašreizējā uzraksta vietā vajadzētu paredzēt citātu no Džordža Orvela grāmatas Dzīvnieku ferma.

Saeima toreiz deputāta iesniegto priekšlikumu noraidīja.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+