Pieņemts jauns Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likums

Uzņēmējdarbība
Santa.lv
Santa.lv
8. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Saeima 2021. gada 7. aprīlī apstiprinājusi Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumu (NMPAL), kura mērķis ir aizliegt negodīgu tirdzniecības praksi un pastiprināt preču piegādātāju aizsardzību.

Turpmāk pārtikas un lauksaimniecības preču pircējiem visā pārtikas piegādes ķēdē būs aizliegta tāda negodīgas tirdzniecības prakse kā pārāk garu norēķinu termiņu piemērošana, samaksas pieprasīšana par līguma noslēgšanu, pasūtījumu un piegādes laiku atcelšana, veikalu plauktu maksas noteikšana, preču atgriešana, nepamatotu sankciju noteikšana, pasūtījumu atcelšana nesamērīgi īsā termiņā u.tml. darbība.

Jaunais likums pārņem nacionālajos normatīvajos aktos 2019. gada 17. aprīļa Direktīvu (2019/633/ES) par negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās lauksaimniecības un pārtikas piegādes ķēdē, kā arī pašreiz spēkā esošo aizliegumu pārtikas un nepārtikas preču mazumtirgotājiem piemērot negodīgu tirdzniecības praksi. Tādejādi negodīgas tirdzniecības prakses regulējums valstī tiek noteikts vienā tiesību aktā, un pašreiz spēkā esošais Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums zaudēs savu spēku pēc jaunā NMPAL spēkā stāšanās.

Likums piemērojams no 2021. gada 1. novembra, tomēr tiem lauksaimniecības un pārtikas preču pircējiem, kas noslēguši līgumus par lauksaimniecības un pārtikas preču piegādi pirms šī likuma publicēšanas, tiek dots viena gada pārejas periods, kura laikā tiem ir jānodrošina noslēgto līgumu atbilstība šī likuma prasībām.

Likums izstrādāts, Zemkopības ministrijai sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju un Konkurences padomi, kā arī tika izskatīts darba grupā ar nevalstiskajām organizācijām. NTPAL izpildi kontrolēs un uzraudzīs Konkurences padome, izskatot iesniegumus par likuma pārkāpumiem.

Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+