• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C

  Rīgas Centrāltirgus lauzis līgumu ar Centrālā gastro tirgus nomnieku

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  2. aprīlis, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ilgstošas saistību nepildīšanas dēļ AS Rīgas Centrāltirgus ir lauzuši nomas līgumu ar Centrālā gastro tirgus nomnieku SIA International SV, aģentūru LETA informēja iestādes pārstāve Daiga Zīrape.

  Ņemot vērā minēto, Centrālais gastro tirgus līdz jauna nomnieka atrašanai būs slēgts. Tirgus tika atklāts 2019. gada februārī, un tas bija pirmais iekštelpu gastro tirgus Latvijā, kurā strādāja vairāk nekā 20 dažādi ēdinātāji.

  Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks norāda, ka jaunu projektu īstenošana vienmēr ir saistīta ar riskiem, un šajā gadījumā Centrālais gastro tirgus nomnieks nav izvērtējis finanšu riskus, kas novedis pie līguma laušanas.

  «Pirmais brīdinājums par nomas un komunālo maksājumu kavējumu nomniekam tika nosūtīts jau 2019. gada augustā, kas nozīmē, ka faktiski grūtības segt uzņemtās finanšu saistības International SV parādījās jau pāris mēnešus pēc Gastro tirgus atklāšanas», norāda Druvinieks. 

  Izvērtējot visus savstarpēji noslēgtā līguma nosacījumus, Rīgas Centrāltirgus janvārī nosūtīja uzņēmumam paziņojumu par līguma izbeigšanu. Pārrunu rezultātā tika noslēgta vienošanās par parāda samaksu, kas paredzēja saistību izpildes nodrošinājuma iesniegšanu. Ņemot vērā, ka uz 31. martu International SV nebija iesnieguši atbilstošu saistību izpildes nodrošinājumu, kā arī nebija vienojusies ar par vienošanās grozījumiem, nomas līgums ir uzskatāms par izbeigtu, norāda uzņēmumā.

  International SV finanšu saistību nepildīšana nav saistīta ar nepārvaramas varas apstākļiem vai Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi, jo pirmais brīdinājums par maksājumu kavējumu tika nosūtīts jau pagājušā gada augustā.

  Tā kā food-court jeb restorānu pagalma koncepcija, kas piedāvā atšķirīgu virtuvju ēdienu gatavošanu uz vietas apmeklētāju acu priekšā, ir pieprasīta Rīgas pilsētas iedzīvotāju un viesu vidū, līdzīga veida koncepts Rīgas Centrāltirgū tikšot saglabāts.

  «Interesi ir izrādījuši gan esošie Rīgas Centrāltirgus nomnieki, gan citi nozares pārstāvji, taču konkrēts risinājums tiks meklēts pēc ārkārtas situācijas beigām», pauž Druvinieks.

  Iekštelpu gastro tirgus būvniecības darbi Rīgas Centrāltirgū tika sākti 2018. gadā jūnijā un pilnībā pabeigti 2019. janvārī, kam sekoja labiekārtošanas darbi. Tā kopējā platība ir 1079,6 kvadrātmetri ar 380 sēdvietām, un tas atrodas renovētajā Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljonā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+