• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Daļēji apmācies, D/DA vējš, 4.63 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Koronavīruss var ietekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi

  Nauda
  Ziņu aģentūra LETA
  26. februāris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Koronavīrusa Covid-19 dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze, uzskata Eiropas Komisijas (EK) pārstāvji Latvijā.

  Šodien publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

  Salīdzinot ar pērn rudenī pausto EK prognozi par Latvijas IKP pieaugumu šogad, aktuālā prognoze ir samazināta par 0,3 procentpunktiem – no 2,6% līdz 2,3%. 

  Tiesa, aktuālajā EK Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozē nav ietverti ar koronavīrusa izplatību saistītie riski, kas, kā iepriekš atzinuši ekonomisti, varētu pasliktināt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam.

  EK pārstāvji Latvijā atzina, ka koronavīrusa izplatības iespējamā ietekme uz globālo ekonomiku, kā arī vispārējā nenoteiktība pasaules ekonomikā varētu mudināt EK pārskatīt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam, bet tas būs zināms pavasarī.

  EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka, neraugoties uz investīciju samazināšanos, ekonomiskā aktivitāte joprojām ir stabila. 

  «Galvenās reformas virzās uz priekšu labi, taču joprojām ir problemātiski nodrošināt, lai izaugsme nāktu par labu visiem sabiedrības slāņiem. Lai gan tiek lēsts, ka investīcijas samazināsies, paredzams, ka Latvijas izaugsme saglabāsies stabila, pateicoties spēcīgam darba tirgum, kas veicinās privātā patēriņa pieaugumu,» pausts ziņojumā.

  EK atzina, ka, no ilgtermiņa perspektīvas raugoties, Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) konverģences līderēm, tomēr, valstij kļūstot bagātākai, tās ienākumu pieaugums arvien vairāk būs atkarīgs no ieguldījumiem cilvēkkapitālā un inovācijās, kuru sniegums ir bijis ierobežots.

  «Publiskās finanses kopumā ir saglabājušās stabilas, samazinoties valsts parādam. Tomēr izaugsme nav bijusi pilnībā iekļaujoša, jo nevienlīdzība joprojām ir augsta un attālie reģioni atpaliek no Rīgas reģiona. Latvijas galvenie izaicinājumi nākamajās desmitgadēs būs ES vidējo rādītāju sasniegšana, ekonomikas dekarbonizācija un izaugsmes ieguvumu plašāka izplatīšana, vienlaikus risinot sarūkoša iedzīvotāju skaita problēmu,» atzina EK.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+