Koronavīruss var ietekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi

Nauda
Ziņu aģentūra LETA
26. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Koronavīrusa Covid-19 dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze, uzskata Eiropas Komisijas (EK) pārstāvji Latvijā.

Šodien publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Salīdzinot ar pērn rudenī pausto EK prognozi par Latvijas IKP pieaugumu šogad, aktuālā prognoze ir samazināta par 0,3 procentpunktiem – no 2,6% līdz 2,3%. 

Tiesa, aktuālajā EK Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozē nav ietverti ar koronavīrusa izplatību saistītie riski, kas, kā iepriekš atzinuši ekonomisti, varētu pasliktināt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam.

EK pārstāvji Latvijā atzina, ka koronavīrusa izplatības iespējamā ietekme uz globālo ekonomiku, kā arī vispārējā nenoteiktība pasaules ekonomikā varētu mudināt EK pārskatīt Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam, bet tas būs zināms pavasarī.

EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka, neraugoties uz investīciju samazināšanos, ekonomiskā aktivitāte joprojām ir stabila. 

«Galvenās reformas virzās uz priekšu labi, taču joprojām ir problemātiski nodrošināt, lai izaugsme nāktu par labu visiem sabiedrības slāņiem. Lai gan tiek lēsts, ka investīcijas samazināsies, paredzams, ka Latvijas izaugsme saglabāsies stabila, pateicoties spēcīgam darba tirgum, kas veicinās privātā patēriņa pieaugumu,» pausts ziņojumā.

EK atzina, ka, no ilgtermiņa perspektīvas raugoties, Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) konverģences līderēm, tomēr, valstij kļūstot bagātākai, tās ienākumu pieaugums arvien vairāk būs atkarīgs no ieguldījumiem cilvēkkapitālā un inovācijās, kuru sniegums ir bijis ierobežots.

«Publiskās finanses kopumā ir saglabājušās stabilas, samazinoties valsts parādam. Tomēr izaugsme nav bijusi pilnībā iekļaujoša, jo nevienlīdzība joprojām ir augsta un attālie reģioni atpaliek no Rīgas reģiona. Latvijas galvenie izaicinājumi nākamajās desmitgadēs būs ES vidējo rādītāju sasniegšana, ekonomikas dekarbonizācija un izaugsmes ieguvumu plašāka izplatīšana, vienlaikus risinot sarūkoša iedzīvotāju skaita problēmu,» atzina EK.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+