• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, Z/ZR vējš, 4.12 m/s

  Ministru kabinets atbalsta likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

  Klubs
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. decembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Ministru kabinets (MK) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu Rīgas domes atlaišanas likums, kas paredz atlaist Rīgas domi (RD) un iecelt pagaidu administrāciju.

  Juris Pūce (AP!): “Pārkāpumu sistemātiskums, kas valda Rīgas domē, rada pamatotas bažas, ka pašvaldība interpretē likuma normas, savas funkcijas nepilda pienācīgi un atbilstoši rīdzinieku interesēm. Tas, cik bieži dome nav ievērojusi likuma normas, cik ilgstoši ignorējusi Satversmes tiesas sprieduma pienācīgu izpildi, kā arī nav ņēmusi vērā ministrijas ieteikumus kā sakārtot domes darbu, liecina par bīstamu bezatbildību.”

  Likuma mērķis ir novērst situāciju, kad RD pieļauj nelikumīgu rīcību un nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā, likumā Par pašvaldībām un citos normatīvajos aktos noteikto pašvaldības autonomo funkciju – sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma organizēšanu.

  Likumprojekts paredz atlaist RD un iecelt pagaidu administrāciju. Par pagaidu administrācijas vadītāju tiek izvirzīts VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics, pagaidu administrācijā strādātu arī  Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktors Artis Lapiņš un Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieks Aleksejs Remesovs.

  Pagaidu administrācija pilda normatīvajos aktos paredzētās vietējās pašvaldības domes funkcijas un nodrošina pašvaldības institūciju darba nepārtrauktību, kā arī finansiālo un saimniecisko darbību. Pagaidu administrācijas vadītājs pilda Rīgas domes priekšsēdētājam normatīvajos aktos noteiktos pienākumus.

  Likumprojekts nosaka, ka RD vēlēšanas notiek pirmajā sestdienā, kas iestājas pēc diviem mēnešiem pēc šā likuma spēkā stāšanās. Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas. Saeima šo likumprojektu skatīs rīt, 18. decembrī.

  Sagatavojot likumprojektu, tika izvērtēta RD rīcība, izpildot vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām, proti, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas funkcijas organizēšana. Ministrija, veicot RD pārraudzību likumā Par pašvaldībām noteikto pilnvaru ietvaros, pašvaldības darbā konstatējusi vairākkārtējus normatīvo aktu pārkāpumus, kas izdarīti vairākkārtīgi un visā 2017.gada vietējo pašvaldību vēlēšanās ievēlētās RD darbības laikā.

  Tāpat RD joprojām nav nodrošinājusi Satversmes tiesas  2012. gada 6. decembrī pieņemtā  sprieduma izpildi- izdot saistošos noteikumus atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam

  Saskaņā ar likumā Par pašvaldībām noteikto, Saeima var atlaist domi, ja tā atkārtoti nepilda vai pārkāpj Satversmi, likumus, MK noteikumus vai nepilda tiesas spriedumus. Dome tiek atlaista ar likumu, kura projektu Saeimai iesniedz MK.

  Likumprojekts par RD atlaišanu ir izstrādāts, ņemot vērā pārkāpumus, ko RD pašvaldība pieļāvusi šā sasaukuma darbā, kā arī šo pārkāpumu apjomu, kas liecina par pašvaldības domes nespēju savā darbībā ievērot normatīvos aktus.

  VARAM ir secināts, ka RD darbība ir ne tikai nelikumīga, bet tā arī ir neatbilstoša vietējās sabiedrības interesēm un veicina sabiedrības neuzticību vietējo pašvaldību spējai strādāt likumīgi un vietējo iedzīvotāju interesēs kopumā. RD, neraugoties uz vairākkārtējiem ministrijas aicinājumiem,  nespēj organizēt atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu un atkritumu apsaimniekotāja izvēli saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Līdz ar to ir pamats atlaist Rīgas pašvaldības domi saskaņā ar likumu  Par pašvaldībām.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+