Juris Pūce: Rīgas pašvaldības budžeta neapstiprināšana ir politiski bezatbildīga un kavē pašvaldības attīstību

Klubs
Santa.lv
Santa.lv
7. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Līdz šodienai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir saņēmusi 118 no 119 pašvaldību apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem par budžetu 2020. gadam. Informāciju par šā gada budžetu nav sniegusi tikai Rīgas dome.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce: “Rīgas domes nespēja pieņemt budžetu nopietni kaitē pašvaldības normālas darbības īstenošanai un kavē attīstības jautājumu risināšanu, kā arī ir pretēja sabiedrības interesēm. Lai arī likums neparedz tiešas sankcijas budžeta neapstiprināšanas gadījumā, pašvaldības deputātiem jābūt politiski atbildīgiem un jāpanāk pašvaldības budžeta pieņemšana pēc iespējas ātrāk.”

Gadskārtējais pašvaldības budžets jāizstrādā un jāiesniedz apstiprināšanai pašvaldības domē ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc gadskārtējā valsts budžeta likuma izsludināšanas. Valsts budžets 2020. gadam tika izsludināts 2019. gada 28. novembrī, līdz ar to 2020. gada 28. janvāris bija pēdējā diena, kad domes priekšsēdētājam domē jāiesniedz budžeta projekts.

Budžetu pašvaldība izstrādā un izpilda patstāvīgi, taču saistošos noteikumus par pašvaldības budžeta apstiprināšanu un budžeta grozījumiem pašvaldība triju dienu laikā rakstveidā vai elektroniskā veidā nosūta VARAM zināšanai. Lai pašvaldību saistošie noteikumi par budžetu tiktu sagatavoti, ievērojot normatīvo aktu prasības, VARAM tos pārbauda.

Saistošie noteikumi par pašvaldības budžeta apstiprināšanu un budžeta grozījumiem stājas spēkā nākamajā dienā pēc to parakstīšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks, tiem jābūt brīvi pieejamiem pašvaldības domes ēkā un pagasta vai pilsētas pārvaldēs, un tie publicējami pašvaldības mājaslapā internetā. Ministrija sazinājās ar tām pašvaldībām, kuru mājaslapā informācija par budžetu vēl nebija atrodama un atgādināja par nepieciešamību to nekavējoties publiskot.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+