Tiesa noraida prasības rīkot atkārtotu balsošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos un atkārtotas vēlēšanas

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
15. septembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: santa.lv
Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi divu Saskaņas deputāta amata kandidātu pieteikumu par atkārtotas balsošanas sarīkošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos, kā arī politiskās partijas Alternative pieteikumu par atkārtotu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Sūdzībā, kuru Administratīvajā apgabaltiesā iesniedza divi Saskaņas deputāta amata kandidāti, bija prasīts uzlikt pienākumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izsludināt atkārtotu balsošanu Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirknī.

Savukārt sūdzībā, kuru Administratīvajā apgabaltiesā iesniedza politiskā partija Alternative, bija prasīts uzlikt pienākumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izsludināt atkārtotas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.

Spriedums abās lietās nav pārsūdzams un stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī.

Kā ziņots, tiesa pirmdien taisīja spriedumu līdzīgā lietā, kas bija ierosināta pēc politiskā spēka Jaunā saskaņa pieteikuma. Izskatot Jaunās saskaņas pieteikumu, tiesa to daļēji apmierināja un uzdeva CVK nodrošināt balsu pārskaitīšanu 74. vēlēšanu iecirknī, 97. vēlēšanu iecirknī un 144. vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Četru partiju politiķi sūdzības par vēlēšanu rezultātiem iesniedza, jo Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā tika atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevarēja ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Savukārt 74. Rīgas vēlēšanu iecirknī, kas atradās Mākslinieciskās jaunrades centrā Andreja Saharova ielā 35, vēlēšanu dienā daļai vēlētāju esot izsniegti vēlēšanu biļeteni ar iepriekšējās balsošanas zīmogiem. Tādi bijuši 34 biļeteni.

Visus šos gadījumus pārbauda Valsts drošības dienests.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+