Atklāts Lembergam konfiscēto mantu saraksts desmitiem miljonu vērtībā

Kriminālziņas
Ziņu aģentūra LETA
22. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Wikimedia
Ja nākamās tiesu instances nemainīs notiesājušo spriedumu koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Ventspils domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij), viņam tiks konfiscēti īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas, automašīnas, naudas līdzekļi un citas mantas vairāku desmitu miljonu vērtībā.

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma Lembergam konfiscēt sešus nekustamos īpašumus – Ventas, Dzintarkalni un Ceļmalas Ventspils novada Puzes pagastā, Vēras un Drostaliņas Ventspils novada Ugāles pagastā, kā arī ēku ar zemi Ojāra Vācieša ielā 31, Rīgā, pie Māras dīķa.

Tāpat tiesa nolēma Lembergam konfiscēt automašīnas Opel Tigra un VW Caddy, motorlaivu Sea Doo Utopia 205, piekabi laivas transportēšanai un vēl vienu piekabi.

Tiesa lēma konfiscēt arī bezskaidru naudu 236 732 eiro apmērā, kas šobrīd glabājas prokuratūras speciālajā depozītu kontā, proti, 133 190 eiro, 122 364 ASV dolārus (100 744 eiro), 2388 britu mārciņas (2764 eiro) un 350 Zviedrijas kronas (34 eiro).

Konfiscētas tiks arī divas dzeltena metāla aproču pogas ar tumši sarkanu akmeni un 75 Latvijas Bankas izdotas monētas 100 latu nominālvērtībā katra (10 672 eiro nominālvērtībā kopā).

Tiesa lēma konfiscēt septiņu kompāniju līdzekļus, kas atrodas Šveices banku kontos. Tās ir kompānijas Logistics Holdings Ltd., Vitale Consulting Inc., Marvinside United S.A, Cisternville Investmest Ltd, Kestrel Group Holdings Ltd, Misella United S.A. un Girasol Invest & Trade S.A..

Nolemts konfiscēt Lembergam piederošas turētāja akcijas vairākās kompānijās – 22% BWA Holding Establishment, 50% Briskly Limited, 50% UBH United Baltic Holdings Limited, 53% Ost Services AG, 100% Lanthorn Trading Limited, 100% Hinch Invest & Finance S.A. un 100% Tanar Vermogensberatungen S.A..

Tiks konfiscētas arī patiesā labuma guvēja tiesības uz 59,761% Regina Development Inc akciju un PSC Foundation piederošie 25% Tomika International N.V. akciju, kas juridiski pieder kompānijai Concavo Limited.

Tāpat konfiscētas tiks Hinch Invest and Finance S.A. saistības izmaksāt kompānijai Strategy Options Asset Management 18 439 000 ASV dolāru (15 183 133 eiro) un aizdevuma procentus, kā arī tiesības uz aptuveni trīs miljoniem eiro, kas kompānijai Eurcom International Ltd. pienākas no kompānijas Barnaby International N.V, un 3 623 291 ASV dolāru (2 983 508 eiro) – no kompānijas Netherfin B.V.

Konfiscētas tika arī tiesības uz naudas līdzekļiem (aizdevuma 3,2 miljonu ASV dolāru un aizdevuma procentu atmaksa), kas pienākas kompānijai Pierson Finace Limited.

Tiesa lēma konfiscēt arī Lemberga vērtspapīrus un privatizācijas sertifikātus, kas atrodas likvidējamajā AS «Latvijas Krājbanka», kā arī nelielu skaitu AS Latvijas kuģniecība, AS Ventspils nafta un AS Latvijas Krājbanka akciju.

Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par advokāta valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Prokurors Juris Juriss aģentūrai LETA sacīja, ka visa konfiscētā manta sprieduma stāšanās gadījumā tiks konfiscēta valsts labā, bet ar daļu no konfiscētās mantas tiks izmaksātas kompensācijas cietušajiem.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa šodien Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+