• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Skaidrs, Z vējš, 5.66 m/s

  Rīgas satiksmes jaunā padome vēlas uzņēmumu padarīt caurspīdīgāku un godīgāku

  Klubs
  Ziņu aģentūra LETA
  10. jūlijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ainārs Ozols, bijušais SEB bankas valdes priekšsēdētājs
  Foto: Ieva Lūka / LETA
  Ainārs Ozols, bijušais SEB bankas valdes priekšsēdētājs
  SIA Rīgas satiksme jaunieceltajai padomei prioritāte būs ilgtspējīgu pārvaldības modeļa izveide un caurspīdīguma nodrošināšana, aģentūrai LETA pauda jaunieceltie padomes locekļi.

  Autonomas kompānijas ALD Automotive valdes loceklis Andrejs Pančenko atklāja, ka jaunievēlētās padomes primārais uzdevums, protams, būs uzņēmuma pastāvīgās valdes izraudzīšana – konkursa process, prasību noteikšana kandidātiem un citi darbi. Par pārējām īstermiņa prioritātēm padomei būtu jāvienojas kopīgi, tomēr kā viena no tām noteikti būtu uzņēmuma reputācijas atjaunošana.

  Jautāts, vai nesenie Rīgas satiksmes korupcijas skandāli nerada bažas par vēl kādiem riskiem uzņēmuma darbībā, Pančenko skaidroja, ka visticamāk korupcijas skandāli ir ietekmējuši uzņēmuma darbību, bet patlaban nevar komentēt, kādas tieši sekas tie ir radījuši, izņemot līdz šim medijos izskanējušo.

  «Rīgas satiksme ir stratēģiski svarīgs uzņēmums, un tā ilgtspējīgas darbības nodrošināšanai jābūt centrālajam uzdevumam. Atjaunojot uzņēmuma reputāciju, nodrošinot profesionālu uzņēmuma pārvaldību un atgūstot sadarbības partneru uzticību, neredzu iemeslus lai uzņēmumam būtu problēmas ar ilgtspēju,» atklāja Pančenko.

  Viņš piebilda, ka, lai uzlabotu Rīgas satiksmes reputāciju, būtiska nozīme būs caurspīdīgas un pārraugāmas pārvaldības nodrošināšanai, adekvātai un atklātai komunikācijai par aktuālo situāciju, tik tālu cik to neierobežo normatīvie akti vai uzņēmējdarbības principi, parskatāmai lēmumu pieņemšanai un, protams, profesionāla vadības komandai.

  Runājot par izvēlētajiem kandidātiem Rīgas satiksmes padomei, Pančenko pauda, ka līdz šim savā profesionālajā darbībā nav nācies tieši sadarboties ar nevienu no pārējiem padomes locekļiem, tomēr atzīmēja, ka viņu līdzšinējā pieredze un darbība pagaidām neliek apšaubīt viņu profesionalitāti vai atbilstību.

  «Padomes locekļu kandidātu izvērtēšanu veica gan profesionāla personāla atlases kompānija, gan Rīgas domes izveidotā komisija un arī šis apstāklis man liek domāt, ka izvēlēti ir atbilstošākie kandidāti,» sacīja Pančenko.

  Savukārt Rīgas satiksmes padomes loceklis, bijušais SEB bankas valdes priekšsēdētājs Ainārs Ozols aģentūrai LETA sacīja, ka jaunās padomes pirmais un galvenais uzdevums būs izveidot uzņēmumā ilgtspējīgu pārvaldības modeli un vadības komandu no profesionāļiem. Jautāts, kā atrisināt korupcijas skandālu reputācijas problēmas Rīgas satiksmē, Ozols atkārtoja, ka tas iespējams tieši ar profesionālas vadības komandas izveidi.

  «Ja nākamā valde būs profesionāla un godīga, kā arī spēs kontrolēt procesus, tad arī būs iespējama krīzes pārvarēšana uzņēmumā. Savukārt reputāciju var uzlabot, darot labas lietas un komunicējot par to ar sabiedrību,» sacīja Ozols.

  Viņš piebilda, ka padomes uzdevums būs sekot līdzi tam, lai nākamo valdes locekļu konkursa nosacījumi būs tādi, kas ļautu izvēlēties piemērotākos profesionāļus. Ozols piebilda, ka, viņaprāt, arī Rīgas satiksmes jaunās padomes atlase bija ļoti profesionāla.

  AS Latvijas autoceļu uzturētājs padomes loceklis Normunds Narvaišs aģentūrai LETA teica, ka jaunajai padomei vispirms rūpīgi jāiepazīstas ar situāciju, jo neviens no jaunieceltās padomes locekļiem nav iepriekš darbojies Rīgas satiksmē.

  Viņš uzsvēra, ka viņam ir zināma tikai publiski pieejamā informācija no uzņēmuma darbības pārskatiem un plašsaziņas līdzekļiem. «Domāju, ka tā nav pilnībā objektīva,» piebilda Narvaišs.

  Viņš uzsvēra, ka jaunajai padomei ir jāstrādā un jādara viss, lai novērstu vai mazinātu jebkādus iespējamos korupcijas riskus nākotnē.

  Narvaišs uz jautājumu, vai plāno turpināt darbu arī VAS Latvijas autoceļu uzturētājs padomē, teica, ka plāno, bet norādīja, ka viņam ir jāsaņem Satiksmes ministrijas atļauja savienot amatus. Visi jaunie padomes locekļi apstiprināja, ka ir savstarpēji sazinājušies, bet vēl nav vienojušies par pirmo padomes sēdes datumu un laiku.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+