• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C

  Viss Tavas ādas skaistumam un veselībai!
  Myskin logo

  5 kļūdas, ko pieļaujam vīna veikalā

  Vīns
  Līga Stirna
  Līga Stirna
  10. jūlijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ja cilvēks nav iesvaidīts vīna zinībās, nonākšana pie veikala plaukta aci pret aci ar simtiem pudeļu var radīt stresu un apmulsumu. Kādu vīnu izvēlēties – baltu, sarkanu, dzirkstošu, no kāda vīna reģiona, un galvenais – kādā cenā? Vai labs vīns var maksāt mazāk par 50 eiro? Un vai labu var dabūt 10 eiro robežās? Un tā negribas sagādāt sev un viesiem (vai jubilāram, ja vīns paredzēts dāvanā) vilšanos!

  Specializētais vīna portāls vinepair.com ir apkopojuši dažus ieteikumus, kā nesamulst veikalā un iziet no tā ar labu pirkumu:

  • 1. kļūda – nerunāt ar pārdevēju

  Tā ir visbiežāk pieļautā kļūda, jo specializēta vīna veikala pārdevējs tomēr ir viszinošākais tuvākajā apkārtnē. Protams, gadās izņēmumi, kad pārdevējs ir tikai pārdevējs un pēc uzdotā jautājuma metīsies lasīt to pašu etiķeti, ko jūs nupat jau izlasījāt, taču lielākoties viņi ir savas lietas zinātāji.

  • 2. kļūda – ieciklēties uz cenu

  Saprotams, ka ikviens vēlas iegādāties pēc iespējas labāku vīnu par samērīgu cenu, taču ne vienmēr augsta cena automātiski nozīmē labu vīnu. Jā, tā ir patiesība – ir iespējams iegādāties izcila vīna pudeli par 10–15 eiro. Tam pierādījums ir arī ikgadējais Latvijas TOP100 vīnu saraksts, ko veido pieredzējušākie vīnziņi – Zelta zīmi saņēma baltvīns, kura veikala cena ir zem 15 eiro!

  • 3. kļūda – izvairīties no skrūvējamiem korķiem

  Daudziem joprojām šķiet, ka skrūvējamos korķus izmanto zemākas kvalitātes vīniem. Tā sen jau vairs nav! Daudzi atzīti vīndari izvēlas tieši metāla korķus, jo tādējādi iespējams izvairīties no vīna sakorķēšanās, kas dzērienu sabojā neatgriezeniski.

  • 4. kļūda – konservatīvisms

  Jā, tas ir diezgan droši – izvēlēties vīnu no vispārzināma reģiona. Francija, Itālija, Čīle, Kalifornija… Pārsteigumu – patīkamu vai nepatīkamu – būs mazāk, taču nebaidieties pieiet tiem plauktiem, kuros izlikts vīns no mazāk populāriem galamērķiem, piemēram, Grieķijas. Vai Ungārijas. Vai Austrijas. Un tad atgriežamies pie pirmā punkta – nebaidīties runāt ar pārdevēju, un skat – baudījums būs izdevies!

  • 5. kļūda – iepirkties pēdējā brīdī

  Ja vakaram vai svinībām nepieciešams vīns, neatlieciet tā iegādi uz pēdējo brīdi un neieskrieniet vīna veikalā, iepirkumu maisiņiem apkārušies, lai uz ātru roku kaut ko nopirktu. Tā jums nebūs laika izvairīties no pirmās kļūdas un pirkums sanāks sasteigts, kas var ja ne sabojāt, tad neuzlabot jūsu viesības.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+