• Šobrīd

  weather img

  Rīga +7°C Skaidrs, R vējš, 1.54 m/s

  15% videospēļu spēlētāju Latvijā slēpj no vecākiem, cik daudz spēlē

  Datorspēles
  Santa.lv
  Santa.lv
  19. janvāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Vairāk nekā desmitdaļa (15 %) video un tiešsaistes spēļu spēlētāju Latvijā kaunas par to, cik daudz spēlē, un slēpj to no vecākiem. Par to liecina Kaspersky veikts pētījums Baltijas valstīs.

  Jaunajā pētījumā, ko pēc Kaspersky pasūtījuma decembrī veica Norstat, ir aplūkota 1200 respondentu 3 Baltijas valstīs spēlēšana 2020. gadā un izskatīts, kā mainījušās spēlnieku un vecāku attiecības un ko var darīt, lai pārvarētu barjeras un aizspriedumus. Pētījums tika veikts vēl 17 pasaules valstīs.

  Pēc aptaujāto spēlētāju domām, kauns par spēlēšanu ir skaidrojams ar arhaiskiem aizspriedumiem, kas joprojām ir saistīti ar to, piemēram, ka spēlēšana ir kaitīga veselībai (71%) vai “sapūdē” smadzenes (53%).

  Video un tiešsaistes spēļu spēlētājus visvairāk sarūgtina, ka, lai gan vecāki augstu vērtē daudzus spēlēšanas pozitīvos aspektus  — jaunradi (16%), sociālās prasmes (34%) un problēmu risināšanu (31%)  — , viņiem neizdodas apspriest ar vecākiem savu aizraušanos galvenokārt tāpēc, ka spēlēšana un tās sociālie elementi ļoti atšķiras, piemēram, no filmām un mūzikas. Faktiski 21% uzskata, ka tad, ja vecāki saprastu spēlēšanu, viņu attiecības kopumā būtu labākas.

  Kaspersky” vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis sacīja: „Daudziem spēlēšana šogad ir sniegusi milzīgu atbalstu, grūtajos laikos piedāvājot mierinājumu, atvieglojumu un draudzību. Tomēr daudzās ģimenēs negatīva attieksme pret spēlēšanu var būt ļoti neproduktīva, jo neveicina atklātu dialogu un attiecību veidošanu. Mēs ceram, ka šo mammu viedie vārdi palīdzēs citiem sākt risināt labākas un pozitīvākas sarunas starp spēlniekiem un vecākiem.”

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+