• Vieta episkiem Instagram kadriem. Ķemeru parkā krāšņi uzziedējušas rozes

  Ziedi
  Estere Jansone
  6. jūlijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Jūrmalas valstspilsētas administrācija
  Šobrīd Ķemeru vēsturiskajā parkā bagātīgi zied dārza karalienes – rozes. Populārajā Jūrmalas tūrisma objektā ir iestādīts gandrīz 2300 rožu baltās, sārtās un oranžās krāsās kopumā 1800 m² platībā, kuras papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar krāšņi ziedošiem augiem 2000 m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā.

  Jūlijs ir brīnišķīgs laiks, lai apmeklētu Ķemeru vēsturisko parku rožu ziedēšanas laikā. Rožu aleja iekrāsojusies sārtos un oranžos toņos, kur zied rožu šķirnes 'Credit Mutuel’, 'Rugelda’, 'Caramella’, 'Westerland’, 'Reine Sammut’. Balto toņu harmoniju un burvību vērojama partera zonā, kur uzziedējušas rožu šķirnes  'Alabaster’, 'White Meidiland’ , 'Artemis, 'Schneewittchen’.  Kopumā Ķemeru parkā iestādīts gandrīz 2300 rožu, taču vairāk nekā 900 rožu (rievainā roze šķirnes 'Alise’ un noraglapu rozes) ir jau noziedējušas.

  Augusta vidū parkā sāks krāsoties skarainās hortenzijas 'Grandiflora’.

  Parka apstādījumos atbilstoši kūrorta stilistikai izmantots daudzveidīgs krāšņumaugu sortiments. Līdzās krāšņi ziedošajām rožu dobēm parku papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar izteiktu dekorativitāti un krāšņi ziedošiem augiem 2000  m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā. Šobrīd zied tradeskancijas, sarkanā guntiņa, dižā pulkstenīte, gandrenes, astilbes, pelašķi.

  Ķemeros var baudīt ne tikai vēsturiskā parka burvību, bet arī uzkāpt 42 metrus augstajā ūdenstornī, kas ir atvērts apmeklētājiem no maija līdz oktobra beigām, katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00. Augstāko skatu laukumu var apmeklēt, tikai iepriekš rezervējot, rezervāciju var veikt visitjurmala.lv vai pa tālruni 67147900 (Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs). Apmeklējums ir bez maksas.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē