• Latvijas Universitāte aicina vasaras saulgriežos svinēt Jogas dienu

  Fiziskās aktivitātes
  Estere Jansone
  12. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Rūpējoties par sabiedrības veselību, Saulgriežu laikā Latvijā jau desmito reizi atzīmēs Starptautisko Jogas dienu. 21. jūnijā Latvijas Universitātes (LU) Starptautiskais Indijas studiju institūts (SISI) aicina piedalīties jogas fiziskās prakses nodarbībā. Pasākumi noritēs LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā.

  Jogas fiziskās prakses nodarbība

  Starptautiskās Jogas dienas pasākumi Latvijā sāksies jau plkst. 8.00 Jelgavas ielā 1 – LU Akadēmiskā centra zālienā pie Dabas mājas. Rītu ievadīs īss skaidrojums par jogas nozīmi cilvēka fiziskās un garīgās veselības veicināšanā, bet turpinās jogas rīta prakses publiskā demonstrācija jeb āsanu pildīšana. Nodarbības apmeklētājiem būs iespēja apgūt spēcinošu vingrojumu kompleksu, ko pēc tam patstāvīgi veikt ik dienu.

  Apmeklētāji aicināti pulcēties LU Dabas mājas zālienā no plkst. 7.30 un līdzi ņemt vingrošanas paklājiņus.

  Gaidīti gan cilvēki, kuri jau praktizē jogu, gan arī interesenti bez iepriekšējas pieredzes.

  Jogas rīta prakses norisi atbalsta Indijas Republikas vēstniecība Zviedrijā un Latvijā.

  Starptautiska konference “Radošā iztēle kā ceļš uz atbrīvošanos”

  Plkst. 10.00 dienas norises turpināsies LU Dabas mājā, kur ieplānota starptautiska konference Radošā iztēle kā ceļš uz atbrīvošanos. Nozarē atzīti

  eksperti dalīsies ar jaunāko zinātnisko pētījumu atklājumiem par jogas un ājurvēdas sniegtajiem ieguvumiem stresa mazināšanai, kā arī veselības un kognitīvo funkciju uzlabošanai.

  «Konferencē apspriedīsim jogas pozitīvo ietekmi uz veselību kopumā, stresa un emociju pārvaldību, atbildīgu un radošu jogas praktizēšanu. Dalībniekus aicināsim iepazīt jogu kā algoritmu tādas sarežģītas sistēmas kā cilvēka ķermenis darbības izpratnei un izskaidrošanai,» informē LU SISI direktors profesors Valdis Pīrāgs.

  Paneļdiskusijas laikā psiholoģijas, neirozinātnes un citu nozaru eksperti pārrunās jogas un ājurvēdas holistiskos ieguvumus un to, kā joga un ājurvēda var papildināt tradicionālās veselības aprūpes sistēmas piedāvāto un veicināt vispārējo labklājību, pēc kā tiecas cilvēki visā pasaulē.

  Ar priekšlasījumiem piedalīsies referenti no Latvijas, Indijas, Lielbritānijas: profesors Madan Thangavelu (Lielbritānija), Dev Sanskrita universitātes prorektors Chinmay Pandya, (Indija),  LU SISI direktors, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas endokrinologs profesors Valdis Pīrāgs, LU Fizikas un matemātikas fakultātes profesors Mārcis Auziņš, LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs profesors Juģis Šķilters, LU Medicīnas fakultātes lektore, Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, Ziemeļindijas klasiskās mūzikas skolas Saraswati dibinātājs, sāroda spēles virtuozs, mūziķis un komponists Sergejs Ancupovs, LU SISI jogas apmācības docētājs Arnis Siliņš, filozofs Valdis Svirskis, ājurvēdas ārste un LU SISI viesprofesore Shantala Priyadarshini (Indija), kā arī citi Indijas kultūras eksperti un jogas zinību speciālisti.

  Konferences norise plānota angļu valodā, apvienojot klātienes pasākumu ar tiešsaistes lektoru dalību. 

  Starptautiskās Jogas dienas norisēs aicināts iesaistīties ikviens interesents pēc iepriekšējas reģistrēšanās.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē