• Labas ziņas Ghetto Games entuziastiem: Rīgas vicemērs dod zaļo gaismu pasākumiem

  Sports
  Estere Jansone
  28. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Renārs Koris
  Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks norāda, ka saplānotie biedrības Ghetto Games (biedrības Streetbasket) pasākumi notiks Grīziņkalnā līdz pat sezonas beigām. Šāds lēmums pieņemts pēc šodien notikušās trīspusējās tikšanās starp domi un abām biedrībām – Streetbasket un Grīziņkalna apkaimes biedrību.

  Iepriekš Rīgas dome un biedrības vienojās par pasākumu grafiku līdz jūnija beigām ar nosacījumu, ka līdz plkst. 22.00 Ghetto Games var izmantot apskaņošanas iekārtas, bet pēc tam līdz plkst. 23.00 drīkst izmantot tikai mikrofonus. Jau līdz tam Rīgas domes un Streetbasket jaunajā teritorijas nomas līgumā bija iekļauti nosacījumi, kas paredzēja, ka pasākumiem jābeidzas līdz plkst. 23.00, bet tehnikas novākšanas darbus jāveic nākamās dienas rītā.

  Ratnieks arī norāda, ka Rīgas pašvaldības policija šiem jūnija izskaņā notikušajiem pasākumiem pievērsa pastiprinātu uzmanību, un atzīst, ka tie notikuši bez starpgadījumiem, atbilstoši normatīvajiem regulējumiem, kā arī nav saņemtas apkārtējo iedzīvotāju sūdzības. Tas norāda, ka ir izdevies atrast visām pusēm kopsaucēju. Tāpat pasākumu laikā tika veikti trokšņa līmeņa mērījumi, ko nodrošināja pasākuma organizators.

  Arī turpmāk Ghetto Games cieši sadarbosies ar iedzīvotājiem, lai risinātu un novērstu situācijas, kas rada neapmierinātību.

  «Šodienas pašvaldības tikšanos par Ghetto Games turpmāko darbību Grīziņkalnā vērtēju kā pozītīvu, jo ir panākta vienošanās starp abām pusēm, kur spējām rast kompromisus, lai bērnu un jauniešu pasākumi šovasar var turpināties Grīziņkalna parkā, kā plānots. Mēs redzam, ka sporta organizācija rēķinās ar apkaimes iedzīvotāju interesēm. To apliecina gan trokšņu mērīšana, gan izmaiņas pasākumu organizācijā, saīsinot norises laiku un pēdējo stundu atsakoties no mūzikas atskaņošanas, gan arī citas būtiskas izmaiņas. Savukārt mēs no Rīgas domes puses esam atraduši juridisku ietvaru, lai pārvarētu šķēršļus un bērni un jaunieši šos mēnešus var izmantot teritoriju pasākumiem. Pēc šīs sezonas sēdīsimies atkal pie galda un runāsim par tālāko, lai izvērtētu, kā abu pušu intereses salāgotas. Skaidrs, ka šādai kustībai, kas iesaista jauniešus sportiskās aktivitātes, rīko jauniešiem ielas kultūras un mākslas pasākumus un attīsta to talantus dažādās jomās, ir jāturpinās. Esam konsultējušies ar mūsu atbildīgajiem departamentiem un Rīgas Pašvaldības policiju, kas norāda, ka ieguldītais darbs ir ieguvums pilsētai un sabiedrībai.

  Mūsu prioritāte ir bērnu un jauniešu saturīga laika pavadīšana, lai tādā veidā mazinātu sociālo problēmu saasināšanos,» n

  orāda Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

  Ghetto Games pasākumi Grīziņkalnā šobrīd var norisināties atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam.

  Ratnieks jau iepriekš uzsvēra, ka šosezon Ghetto Games ieplānotie pasākumi bērniem un jauniešiem ir jānotiek Grīziņkalnā, jo to organizēšanā ir ieguldīts liels darbs no jauniešu puses, tiem pilnvērtīgi gatavojoties. Savukārt pārcelšana uz jaunu vietu prasa finansiālu ieguldījumu.

  Bērni šeit attīsta savus talantus, atbilstoši mūsdienīgām un pasaulē tik iecienītām ielu kustības tradīcijām gan sportā, gan mūzikā, gan sevis pilnveidošanā, piemēram paši aktīvi iesaistās pasākumu organizēšanā un atspoguļošanā.  

  Sanāksmi rīkoja Rīgas pašvaldība un tajā piedalījās biedrība Streetbasket, Grīziņkalna apkaimes biedrība, Rīgas pašvaldības policija, Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē