• Izrāde Romeo un Džuljeta ar gaismas šovu. Vecu Rīgas rūpnīcu pārveidos par multimediālu skatuvi.

  Pasākumi
  Estere Jansone
  15. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes attēls
  Režisors Kārlis Anitens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, videomākslinieks Toms Zeļģis, māksliniece Anitra Bērziņa, aktieri Līga Zeļģe, Ieva Segliņa un Arturs Krūzkops sākuši darbu pie Viljama Šekspīra traģēdijas «Romeo un Džuljeta» iestudēšanas multimediālas izrādes formā a/s «Dambis» piederošajā ražošanas kompleksā Rīgā.

  Plānots, ka vērienīgais iestudējums 4000 kvadrātmetru plašajās rūpnieciskajās telpās tiks izrādīts no 9. augusta līdz 29. septembrim piektdienās, sestdienās un svētdienās.

  Slavenajā Viljama Šekspīra stāstā, industriālajai videi sadarbojoties ar gaismu, skaņu, mūziku, video, aktieru balsīm, glezniecību un scenogrāfiju, izrādes veidotāji meklē paralēles par labā un skaistā izdzīvošanas iespējām Šekspīra laikos un mūsdienās. «Šobrīd agresijas mašinērija dzen pasauli iznīcības virzienā, tādēļ cilvēces saprātīgajai daļai ir jāmeklē visi iespējamie veidi, kā apturēt naida virzību. Pētot Romeo un Džuljetas sabiedrības un indivīdu pieļautās kļūdas, kas noveda pie varoņu bojāejas, ir atrodamas paralēles un sakritības ar šodienas pasaules notikumiem. Gribam diskutēt par šīm kļūdām un modelēt, vai un kā tās iespējams novērst. Multimediālo uzvedumu žanrs ir ļoti pateicīgs šādai diskusijai, jo ļauj vienlaikus kļūdas gan ieraudzīt, gan veidot risinājumu bez tām,» stāsta režisors Kārlis Anitens.

  Izrāde tiek veidota trīs daļās, no kurām pirmā risināsies baltā zālē, otrā – melnā zālē, bet trešā – tumsas tunelī.

  Uzvedums skatāms no sēdvietām, kas pēc identiska plānojuma izvietotas abās zālēs. Skatītāju pārsēšanās no vienas zāles uz otru ir iestudējuma sastāvdaļa, gluži tāpat kā pastaiga pa tuneli un kompleksu izrādes finālā. Meklējot iecerei atbilstošāko norises vietu, izrādes autori izvēlējās Rīgas centra tuvumā izvietotās a/s «Dambis» sesto korpusu. 4000 kvadrātmetru plašajā telpā patlaban ražošana nenotiek, bet izrādei nepieciešamā mašinērijas noskaņa nav zudusi. Pielāgojot telpas izrādes norisei un labiekārtojot tās apmeklētāju ērtībai, Rīgā pēc privātas iniciatīvas vasaras izskaņā būs tapusi jauna, plaša kultūrtelpa.

  Multimediālo izrādi rada gaismas izrāžu žanra vadošie autori Latvijā – režisors Kārlis Anitens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un videomākslinieks Toms Zeļģis, kuri līdz šim veidojuši iespaidīgas multimediālas izrādes Lāčplēsis Likteņdārzā, Teiksma par gaismas bruņinieku Smiltenē, Lai šoziem pavasaris tuvu! un Lustru balle Rundāles pilī. Izrādes tapšanā piedalās arī māksliniece Anitra Bērziņa, aktieri Arturs Krūzkops, Ieva Segliņa, Līga Zeļģe un tehniskā kompānija Full Stage

  Plānotais izrādes ilgums ir 1 stunda un 15 minūtes ar sekojošu 30 minūšu epilogu, ļaujot skatītājiem izbaudīt multimediālos objektus un ražošanas kompleksu. Pilnvērtīgai iestudējuma baudīšanai, maksimālais skatītāju skaits katrā izrādē tikai 150 cilvēku. Norises vieta pielāgota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslos. Izrāde notiks latviešu valodā.

  Biļetes uz izrādi pieejamas Biļešu paradīzes interneta vietnē un tirdzniecības vietās visā Latvijā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē