Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam 2025. gadam!
ABONĒT!
  • Gints Zilbalodis atklāj neparastu faktu par slaveno filmas «Straume» briežu ainu

    Kino
    Estere Jansone
    5. februāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Ekrānuzņēmums no video
    Godalgotās Ginta Zilbaloža filmas «Straume» skatītāji kinodarba ainās ir pamanījuši ne tikai pasakainus kadrus no pamestās pilsētas, zemūdens pasaules un meža. Nepamanīta nav palikusi arī aina, kurā brieži riņķo ap apli.

    Filmas Straume režisors Gints Zilbalodis atklājis, ka ainā, kurā pirms lielajiem plūdiem ziemeļbriežu bars pēkšņi sāk riņķot ap apli, iesprostojot tā vidū kaķi, ir iedvesmota no īstas dabas parādības. Izrādās, ka šādus biežu «ciklonus» veido ziemeļbrieži.

     

     

    Lai arī šāda ziemeļbriežu uzvedība no skata varētu šķist mistiska vai pat paranormāla, dzīvnieki tā riņķo, lai pasargātu baru no potenciālajām briesmām. Briežu ciklona vidū riņķo neaizsargātākie īpatņi – mazuļi, mātītes un vecie brieži. Savukārt ciklona ārpusē soļo lielākie un stiprākie dzīvnieki. Briežu virpuļojošā masa jauc galvu vilkiem, lāčiem un citiem plēsējiem, tāpēc tie nespēj uzbrukt kādam no vājākajiem briežu saimes īpatņiem un padodas.

    «Ciklons» sākas strauji – tiklīdz ziemeļbriežu ganāmpulks sajūt briesmas, pirmie ap savu baru ātros rikšos sāk soļot tēviņi un tikai tad tiem pievienojas visi pārējie brieži, izveidojot ņirbojošu virpuli. Saskaņā ar Sandjego zoodārza datiem, brieži skrējienā spēj uzņemt pat 60–80 km/h ātrumu, kas ir pietiekami ātri, lai apturētu plēsēju no uzbrukuma.

     

     

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē