Filmas Straume režisors Gints Zilbalodis atklājis, ka ainā, kurā pirms lielajiem plūdiem ziemeļbriežu bars pēkšņi sāk riņķot ap apli, iesprostojot tā vidū kaķi, ir iedvesmota no īstas dabas parādības. Izrādās, ka šādus biežu «ciklonus» veido ziemeļbrieži.
The deer cyclone scene in Flow is inspired by real behaviour of reindeer. pic.twitter.com/95ZrUbuX4l
— Gints Zilbalodis (@gintszilbalodis) February 2, 2025
Lai arī šāda ziemeļbriežu uzvedība no skata varētu šķist mistiska vai pat paranormāla, dzīvnieki tā riņķo, lai pasargātu baru no potenciālajām briesmām. Briežu ciklona vidū riņķo neaizsargātākie īpatņi – mazuļi, mātītes un vecie brieži. Savukārt ciklona ārpusē soļo lielākie un stiprākie dzīvnieki. Briežu virpuļojošā masa jauc galvu vilkiem, lāčiem un citiem plēsējiem, tāpēc tie nespēj uzbrukt kādam no vājākajiem briežu saimes īpatņiem un padodas.
«Ciklons» sākas strauji – tiklīdz ziemeļbriežu ganāmpulks sajūt briesmas, pirmie ap savu baru ātros rikšos sāk soļot tēviņi un tikai tad tiem pievienojas visi pārējie brieži, izveidojot ņirbojošu virpuli. Saskaņā ar Sandjego zoodārza datiem, brieži skrējienā spēj uzņemt pat 60–80 km/h ātrumu, kas ir pietiekami ātri, lai apturētu plēsēju no uzbrukuma.