“Šīs mākslas un tehnoloģiju savienības mērķis ir atklāt mūsdienu skatītājam cilvēka ģēnija dziļumu un ļaut pārvarēt nedrošību, skepsi, bet reizēm arī bailes no XX gadsimta mākslas pasaules,” uzsver kulturologs un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs. “Izstāde pēc būtības ir gandrīz aizmirstā Apgaismības gadsimta seja – saprast un pieņemt mūsdienu mākslu ir daudz vieglāk ar plašu mākslas darbu panorāmu un patīkamā mūzikas pavadījumā. Modernisma enerģija, ideju eksplozija, ģēniju radošās savienības mums atklājas ar audiovizuālo imersīvo tehnoloģiju palīdzību, tā būtiski atvieglojot uztveri.”
Izstādes apmeklētāji varēs baudīt XIX gs. beigu un XX gs. sākuma meistardarbus, kas pārstāvēti 20 lielākajos pasaules muzejos, pateicoties mūsdienu HD un Dolby Surround tehnoloģijām, pilnībā iegremdējoties mākslas atmosfērā. Pateicoties augstajām tehnoloģijām, izstāde ir arī unikāla izglītības platforma. Īpaša uzmanība būs pievērsta grupām no mākslas un dizaina skolām, kā arī skolām, kuras skolotāju pavadībā apgūst pasaules mākslas kultūru un vēsturi. Skolotāji izstādes laikā vai pēc tās apmeklējuma varēs paši skolēniem vadīt ekskursijas.
Pēc Rīgas Stradiņa universitātes profesora domām, šis projekts palīdzēs skolēniem, skolotājiem un plašam skatītāju lokam apgūt modernisma laikmeta mākslu un izbaudīt to pilnā mērā, iespējams, saklausot stāstu par mums pašiem, par mūsdienu dinamiskās pasaules sākumiem, par eksperimentiem ar telpu un gaismu, par revolūcijām un utopijām, par mēģinājumu apturēt un fiksēt radošo meklējumu trauslo mirkli.
Izstādes Izcilie modernisti ietvaros, kas jau spējusi pārsteigt publiku Berlīnē, Parīzē un Maskavā, rīdzinieki un galvaspilsētas viesi varēs apskatīt 16 nozīmīgāko modernisma laikmeta mākslinieku – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – darbus. Kopumā tiks izrādīti aptuveni 5000 mākslas darbi no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.
Izstāde ir multimediāls projekts, kas atklāj skatītājam labāko mākslinieku gleznas un iesaista skatītājus ceļojumā cauri 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma mākslas vēsturei, kad kultūru un sabiedrību satrieca vēl nepieredzēti pasaules mēroga notikumi. Tolaik šie izcilie mākslinieki paveica mākslā īstu revolūciju, atklājot neizsīkstošu ideju avotu tur, kur tradīcija redzēja tikai haosu un pārgudrību.