Čulpana Hamatova un Jūlija Aug Rīgā spēlēs Mihaila Durņenkova izrādi Dziedināšana. Pirmizrādi agrākās Krievijas teātra un kino zvaigznes jau nospēlēja Igaunijas Krievu teātrī pērnā gada decembrī, un nu viņas vēlas šo stāstu parādīt Latvijas publikai.
Čulpana jau kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā sākuma dzīvo Latvijā. Arī Jūlija nespējusi samierināties ar Krievijas uzsākto karu. Pēc viņas kritiskajiem izteikumiem
visas izrādes ar Jūlijas piedalīšanos Maskavā tika noņemtas no repertuāra.
2022. gadā Jūlija Aug pārcēlusies uz tēva dzimteni Igauniju, taču ik pa laikam atgriezās Maskavā, lai filmētos dažādos kino projektos. Jau agrāk Kremlim uzticīgajiem Jūlijas kolēģiem šī situācija neesot patikusi, taču, kad janvāra vidū Krievijas Pirmajā kanālā sāka rādīt seriālu Arbata noslēpumi ar Jūlijas Aug piedalīšanos, situācija pa īstam saasinājusies.
Lai gan viņa nav oficiāli pasludināta par ārzemju aģenti, aktrises parādīšanos TV ekrānā sāka pelt arī skatītāji.
«Mēs zinām, ka Jūlija Aug ir rusofobe,
pēc speciālās kara operācijas sākuma viņa nolādēja visus krievus, bet pēc tam aizmuka uz Igauniju,»
uzsvēra Federālā drošības projekta cīņā ar korupciju vadītājs, kaismīgs Vladimira Putina fans Vitālijs Borodins un aicināja iekļaut Jūliju Aug ārzemju aģentu sarakstā. Savukārt tos, kas ar viņu sadarbojušies radošos projektos, vajagot uzmanīgi novērot. Borodins uzsvēra: «Tie, kas nodevuši valsti, ir rusofobi un ārzemju aģenti, un viņi nav pelnījušu šeit nekādu uzmanību, viņi nedrīkst šeit pelnīt nedz kino, nedz reklāmās.» Barisovs solīja smalki izpētīt visas Jūlijas Aug darbības un izteikumus: «Ja mēs viņas vārdos ieraudzīsim likumpārkāpumu, tad lūgsim viņu saukt pie atbildības.»
Jūlija Aug pati oktobrī intervijā YouTube kanālam sacīja – daudzās Rietumu valstīs tiek aizliegta Krievijas kultūra, taču nekur viņa pati nav jutusies tik aizliegta kā Krievijā.
«Mani kaut kādā brīnumainā veidā rāda galvenajā televīzijā,
bet nekādu darba piedāvājumu man tagad nav un nevar būt. Un es patiesībā par to priecājos,» pauda viņa. Jūlija sacīja, ka Igaunijā, kur viņa tagad dzīvo, krievu kultūra netiek apspiesta. Jūlija, lai gan dzimusi un augusi Krievijā, sevi par īstu krievieti neuzskata, drīzāk – par pasaules pilsoni. Viņa apsver iespēju iegādāties dzīvokli Igaunijā, taču varētu arī pārcelties uz Berlīni.
Jūlija Aug gan neslēpj, ka ļoti skumst pēc savas privātmājas Piemaskavā.
Izrādē Dziedināšana, kuras idejas autors ir igauņu producents, Jūlija Aug un Čulpana Hamatova atveido Annu un Soņu, kas iesaistītas slavena labdarības fonda Dziedināšana intrigās. Anna, kura drīzumā kļūs par jauno direktori, atklāj šokējošu patiesību – viņas tēvs fonda līdzekļus saņēmis krāpniecības ceļā. Žurnāliste Soņa ir apņēmusies atmaskot šo krāpniecību. Sieviešu konfrontācija izaicina cilvēku attiecības un izraisa publisku skandālu.