• Tautumeitas pirms lielā saulgriežu rituāla publisko maģisku videoklipu

  Mūzika
  Estere Jansone
  18. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Facebook/Tautumeitas
  Tuvojoties saulgriežiem, meiteņu folkgrupa Tautumeitas laidušas klajā jaunu, maģisku videoklipu «Danco, Jāni!».

  Gatavojoties vasaras saulgriežu svinībām un gaidāmajam koncertrituālam, grupa Tautumeitas izdevusi svētku vēstnesi – dziesmu Danco, Jāni. Tai tapis arī videoklips. «Mītiskajam Jānim piemīt divas dabas. Tie ir pretmeti, kuros dzīvojam saulgriežu laikā,»  stāsta videoklipa režisore Dārta Apsīte.

  «Tautumeitas šajā stāstā pārtop par liminālās (tādas, kas atrodas pārejas stadijā) starptelpas turētājām. Šeit vienlaicīgi mājo gaisma un tumsa, labais un ļaunais, cilvēciskais un pārdabiskais. Pazūd robežas, kur beidzas viena un sākas otra fāze. Uguns savienojas ar ūdeni, diena ar nakti, un viņas – tāpat kā Jānis – satur šo pasauli kopā.»

  Par izpārdoto koncertu grupa ir īpaši priecīga, un tās dalībniece Laura Līcīte stāsta: «Esam patiesi saviļņotas par cilvēku lielo atsaucību un vēlmi sagaidīt maģisko saulgriežu rīta sauli kopā ar mums! Tas būs muzikāls piedzīvojums, kura nospiedums paliks atmiņā uz ilgu laiku. Zinām, ka daudzi nepaspēja iegādāties biļetes, taču tam ir arī gaišā puse – tas mums dod lielu motivāciju koncertrituālu veidot kā ikgadēju tradīciju!»

  Koncerta norises vieta – Daugmales pilskalns – ir valsts nozīmes arheoloģisks piemineklis, kas iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un pieprasa īpašu pietāti un neiejaukšanos dabas procesos tā apkārtnē. Šī iemesla dēļ apmeklētāji ir aicināti būt pacietīgi saistībā ar piekļūšanu koncertvietai un savu ierašanos plānot laicīgi.

  «Vasaras saulgriežos mēs apzināmies savu latvietību, saknes un saikni ar dabu,» stāsta grupas dalībniece Asnate Rancāne. «Apziņa, ka šīs tradīcijas ir saglabājušās pat no neolīta laikiem, piešķir lielu jēgu un dod mums perspektīvu. Tāpēc mēs ļoti vēlamies īstenot mūsu ieceri par koncertrituālu, kas notiks visenerģētiskākajā gada laikā.»

  «Mēs katru gadu sagaidām šo maģisko saulgriežu saullēktu, bet nu mēs vēlamies to darīt plašākā pulkā – sniegt milzīgu enerģijas lādiņu, Tautumeitu mūzikai savijoties ar dabas stihijām, cilvēku vienotību un saulgriežu rituāliem un kopā piedzīvot Lielo kosmisko saulgriežu notikumu,» turpina Asnate.

  «Līdz ar gaismas aušanu piedzīvosim meditatīvu saules sagaidīšanu, kas pārtaps maģiskā̄ rituālā̄ un kulminēsies enerģiskos deju ritmos, kur piedalīties aicināsim visus,» saka grupas pārstāves.

  Tautumeitas savā mūzikā̄ izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē̄ tās ar mūsdienīgiem skaņu celiņiem, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir radoša arī ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs ir «tradicionālais» un «futūristiskais». Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs. 

  Koncerts norisināsies Ķekavas novada svētku ietvaros.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē