Saīsina mājas karantīnas ilgumu Covid-19 inficēto kontaktpersonām

Koronavīruss
Santa.lv
Santa.lv
29. septembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Šodien, 29. septembrī, valdība atbalstīja grozījumus MK noteikumos, kas paredz saīsināt mājas karantīnu kontaktpersonām, ja 10. dienā tiek veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, informē Veselības ministrija.

Šobrīd Covid-19 pacientu kontaktpersonām, kuras nosaka SPKC epidemiologi, ir jāievēro 14 dienu mājas karantīna. Ņemot vērā Eiropas slimību profilakses un kontroles centra jaunāko informāciju, papildus ir radīta iespēja samazināt noteikto 14 dienu mājas karantīnu.

Persona, iepriekš piesakoties, 10. mājas karantīnas dienā var veikt Covid-19 testu, un, ja tas būs negatīvs, ar ārsta lēmumu ikdienas gaitās atgriezties ātrāk. Šāds lēmums ir pieņemts, lai balstoties uz Eiropas slimību profilakses un kontroles centra datiem, mazinātu karantīnas pasākumu ietekmi uz darba tirgu.

Kontaktpersonas ik dienu ir ģimenes ārsta uzraudzībā un šajā laikā nepieciešamības gadījumā arī saņem darbnespējas lapu. Līdz ar to arī mājas karantīnu kontaktpersonas var pārtraukt tikai ar ģimenes ārsta atļauju divos veidos:

  • 14 dienā;
  • veicot testu 10. dienā un saņemot negatīvu rezultātu.

Jāuzsver, ka mājas karantīnas laikā personai ir rūpīgi jāvēro sava veselība, jo, ņemot vērā, ka ir bijis ciešs kontakts ar Covid-19 slimnieku, ir lielāks risks saslimt pašam.

Ministru kabineta noteikumos arī veikti grozījumi, lai pašizolācija nebūtu jāievēro pacientu pavadošajām personām, atgriežoties no veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas ārpus Latvijas.

Tas attieksies uz gadījumiem, ja ārsts būs noteicis, ka pacientam jāierodas ar pavadošo personu. Tāpat arī tiek paredzēta iespēja Latvijā ierasties personām no valstīm, kur ir tāda Covid-19 izplatība, kas var radīt sabiedrības veselības apdraudējumu, ja šī persona ir pavadonis pacientam, kas saņem medicīnas tūrisma pakalpojumus. Tāpat arī paredzēti pašizolācijas izņēmumi personām, kas pavada pacientu medicīnas tūrisma pakalpojuma saņemšanai. Par pavadošo personu informācija būs jāsniedz Veselības inspekcijai. Tāpat arī izņēmumi pašizolāicjas ievērošanai tiek paredzēti Baltijas valstu transplantācijas centru pārstāvjiem, dodoties pēc donoru orgāniem.

Noteikumu grozījumi būs spēkā brīdī, kad tie tiks publicēti Latvijas Vēstnesī.

Jau ziņots, ka atgriežoties no valstīm, kas iekļautas SPKC sarakstā kā valstis ar augstu saslimstību ar Covid-19, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija. Papildus nosacījumi attiecināti uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem. Šiem cilvēkiem 8. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas ir jāveic Covid-19 tests. Ja tests ir negatīvs, tad personas 11. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas var atgriezties darbā klātienē. Ja persona nevēlas testu veikt, tad pašizolācijas ilgums saglabājas iepriekšējais – 14 dienas.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+