• Pret Covid-19 vakcinējusies aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju

  Covid-19
  Ziņu aģentūra LETA
  14. jūlijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Šobrīd pret Covid-19 ir vakcinējusies aptuveni trešdaļa no Latvijas kopējā iedzīvotāju skaita, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

  Līdz šim Covid-19 vakcīnas pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 627 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši ap 626 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 33,23% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 33,15%.

  Kā rāda dati, pašlaik vakcinācijas procesu uzsāk tik maz iedzīvotāju, ka pirmās potes saņēmēju skaits faktiski ir izlīdzinājies ar vakcinācijas procesu pabeigušo cilvēku skaitu.

  Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā turpinās gausākā tempā nekā pirms nedēļas, un ir aptuveni aprīļa vidus līmenī, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas.

  Vakar potes pret Covid-19 saņēmusi 5261 persona, tostarp pirmo porti – 1876 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 3385 cilvēki. No tiem 1748 cilvēki sapotēti ar Johnson&Johnson vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

  Pirmajās divās nedēļas darbadienās tikuši sapotēti vidēji 5400 cilvēki dienā. Salīdzinoši pagājušajā nedēļā Latvijā tika savakcinēti aptuveni 55 500 cilvēki jeb nepilni 8000 cilvēku dienā.

  Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēki.

  Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28. maijā, kad potes saņēma ap 24 500 cilvēki. No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

  No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā «Cits iedzīvotājs» vai «Pēc paša vēlēšanās», bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcināciju veikušas 182 iestādes, bet visplašāk to veicis Veselības centrs 4, Dzelzceļa veselības centrs un Rēzeknes slimnīca.

  Pirmajai potei visbiežāk izmantota Pfizer vakcīna, savukārt noslēdzošajai – Pfizer un Johnson&Johnson vakcīnas.

  Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca un Johnson&Johnson jeb Janssen. Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+