• Šobrīd

  weather img

  Rīga +19°C Skaidrs, D/DR vējš, 1.54 m/s

  Vai par ārsta zīmi ir jāmaksā?

  Padomi
  Gundega Gauja
  Gundega Gauja
  29. septembris, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  «Mana bērna ģimenes ārstes praksē liek samaksāt 20 centus par katru ārsta zīmi, kas pēc slimošanas domāta iesniegšanai skolā, vai arī par zīmi, ka bērns drīkst piedalīties vasaras nometnē. Prasītāja nav ģimenes ārste, bet medmāsiņa, kurai ārste tajā brīdī klusēdama sēž blakus. Vai tā ir likumīga rīcība? Vai man maksāt un prasīt pretī čeku? Vai nemaksāt?» jautā lasītāja. Atbild Veselības inspekcijas Pakalpojumu uzraudzības nodaļas vecākā inspektore Diāna Labane.

  Veselības inspekcijas Pakalpojumu uzraudzības nodaļas vecākā inspektore Diāna Labane skaidro, ka šāda maksājuma pieprasīšana nav likumīga. Katram ģimenes ārstam atbilstoši līgumam ar Nacionālo veselības dienestu ir jānodrošina savu pacientu veselības aprūpe un jāizsniedz izziņas par bērna veselības stāvokli.

  Izziņu izsniegšana par bērna veselības stāvokli ir bez maksas.

  Ģimenes ārstam un viņa praksē nodarbinātajām ārstniecības personām, tātad arī medmāsai, nav tiesību pieprasīt no bērnu vecākiem samaksu par izziņas izsniegšanu.

  Lai saņemtu izziņu par bērna veselības stāvokli, jāieplāno vizīte pie ģimenes ārsta, kuras laikā ģimenes ārsts novērtēs bērna veselības stāvokli un izsniegs izziņu. Gadījumā, ja bērns jau ir saņēmis kārtējo apskati, ģimenes ārsts var izsniegt izziņu, pamatojoties uz iepriekš apskatē konstatēto.

  «Veselības inspekcija laiku pa laikam saņem šādas sūdzības no vecākiem… Rekomendēju skaidri un gaiši bērna ģimenes ārstam vai viņa medmāsiņai pateikt, ka esat interesējušies Veselības inspekcijā, Nacionālajā veselības dienestā vai Veselības ministrijā, kur speciālisti apstiprināja, ka šāds maksājums par izsniegto izziņu ir nelikumīgs,» uzsver inspekcijas pārstāve.

  Otrs variants – maksāt pieprasīto naudu tikai tad, ja pretī izsniedz čeku, un pēc tam ar šo čeku vērsties Veselības inspekcijā, kas tālāk ir tiesīga uzlikt ārstniecības iestādei vai ārstam par pienākumu atmaksāt nelikumīgi iekasēto naudu. 99 procentos gadījumu nostrādā pirmais variants un pietiek ar attiecīgo institūciju pieminēšanu, lai ārsts atzītu – nē, maksu nevajag.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+