Vāc parakstus par aizliegumu smēķēt pie atvērta loga daudzdzīvokļu mājās — ja piekrīti, paraksties!

Smēķēšana
1. decembris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai noteiktu atbildību dzīvokļu īpašniekiem par smēķēšanas aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļos.

 

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Dmitrijs Stepanovs. Viņš skaidro, ka daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās ir problēma ar kaimiņu-smēķētāju radītiem tabakas dūmiem – kaimiņiem smēķējot, dūmi iekļūst blakus esošajos dzīvokļos un apdraud to iemītnieku veselību.

«Diemžēl atrast kopīgu valodu ar kaimiņu-smēķētāju ne vienmēr izdodas, tāpēc atliek vien vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Prakse liecina, ka likumos ir nepilnības, kas ļauj smēķētājiem apiet smēķēšanas ierobežojumus un palikt nesodītiem,» pauda Stepanovs.

Ar iniciatīvu tiek piedāvāts grozīt likumus, lai daudzdzīvokļu mājās mainītu situāciju par labu nesmēķējošām ģimenēm.

Tiek piedāvāts aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos pie atvērtiem ārējiem logiem un paredzēt dzīvokļu īpašniekiem atbildību par smēķēšanas ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļu robežās, kā arī ieviest progresīvu sodu sistēmu par atkārtotiem pārkāpumiem.

Lasi citur

1 komentārs

Andrejs Gūtmanis
Kā smēķētājs es varu teikt, ka atrast kaut kādu kopīgu valodu ar kaimiņiem- nesmēķētājiem arī ir ļoti problemātiski. Nesmēķētāji pašreiz ir uz "zaļā viļņa", un viņiem ir pilnas iespējas savu smēķējošo kaimiņu iemīdīt zemē, jo lūk- tas likumdošanas akts aizliedz smēķēt tur, tas aizledz smēķēt vēl tur. Vispār mani iepriecina, ka mūsdienu jaunieši nav tādi smēķētāji, kādi mēs (nu, es un vēl ļooti daudzi mani paziņas) bijām savā jaunībā. Tas priecē. Tomēr vajadzētu kaut kā saprast arī tos, kuriem tā savulaik kļuvusi par dzīves nepieciešamību, un gluži "nogriezt skābekli" nebūtu gluži korekti.

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs