• Vāc parakstus par aizliegumu smēķēt pie atvērta loga daudzdzīvokļu mājās — ja piekrīti, paraksties!

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  1. decembris, 2019
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai noteiktu atbildību dzīvokļu īpašniekiem par smēķēšanas aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļos.

   

  Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Dmitrijs Stepanovs. Viņš skaidro, ka daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās ir problēma ar kaimiņu-smēķētāju radītiem tabakas dūmiem – kaimiņiem smēķējot, dūmi iekļūst blakus esošajos dzīvokļos un apdraud to iemītnieku veselību.

  «Diemžēl atrast kopīgu valodu ar kaimiņu-smēķētāju ne vienmēr izdodas, tāpēc atliek vien vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Prakse liecina, ka likumos ir nepilnības, kas ļauj smēķētājiem apiet smēķēšanas ierobežojumus un palikt nesodītiem,» pauda Stepanovs.

  Ar iniciatīvu tiek piedāvāts grozīt likumus, lai daudzdzīvokļu mājās mainītu situāciju par labu nesmēķējošām ģimenēm.

  Tiek piedāvāts aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos pie atvērtiem ārējiem logiem un paredzēt dzīvokļu īpašniekiem atbildību par smēķēšanas ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem viņu dzīvokļu robežās, kā arī ieviest progresīvu sodu sistēmu par atkārtotiem pārkāpumiem.

  2 komentāri

  Andrejs Gūtmanis
  Kā smēķētājs es varu teikt, ka atrast kaut kādu kopīgu valodu ar kaimiņiem- nesmēķētājiem arī ir ļoti problemātiski. Nesmēķētāji pašreiz ir uz "zaļā viļņa", un viņiem ir pilnas iespējas savu smēķējošo kaimiņu iemīdīt zemē, jo lūk- tas likumdošanas akts aizliedz smēķēt tur, tas aizledz smēķēt vēl tur. Vispār mani iepriecina, ka mūsdienu jaunieši nav tādi smēķētāji, kādi mēs (nu, es un vēl ļooti daudzi mani paziņas) bijām savā jaunībā. Tas priecē. Tomēr vajadzētu kaut kā saprast arī tos, kuriem tā savulaik kļuvusi par dzīves nepieciešamību, un gluži "nogriezt skābekli" nebūtu gluži korekti.
  Gisele
  Tīri tehniski, ar smēķēšanu “skābekli sev nogriež” paši smēķētāji. Neviens neliedz tiem atrast citu vietu, kur neviena netraucēti var ievilkt savu ikdienišķo dūmu, taču kāpēc no tā būtu jācieš un jāmaina (jāpakārto) sava ikdiena iedzīvotājiem, kuri nesmēķē?! Kāda kopīga valoda, kāds kompromiss, kad reizi pusstundā jāelpo dūmi, kas liek elpai aizsisties!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+