Meniska plīsuma operācija — par valsts naudu?

Padomi
Ievas Veselība
Ievas Veselība
4. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Avots: Unsplash
Ko darīt, ja pēc meniska plīsuma ceļgalā nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, taču operācija privātklīnikā nav pa kabatai? Konsultē ĒRIKS OZOLS, traumatologs ortopēds un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas 1. nodaļas vadītājs.

Lasītāja jautājums: «Man ceļgalā plīsis menisks, esot jāoperē. Privātā klīnikā tas izmaksās 600 eiro, bet gribētu zināt, kādas ir šīs operācijas cenas valsts slimnīcās un citās privātās iestādēs. Vai to nevar uzskatīt par akūtu operāciju un operēt par valsts naudu, iemaksājot tikai pacienta iemaksu? Cik ātri vajag operēt? Cik ilgi varu atlikt?»

Atbild Dr. Ēriks Ozols:

Pirmkārt, nav skaidrs, kāpēc jāvēršas privātā klīnikā, ja ir vēlme veikt operāciju par valsts līdzekļiem. Piemēram, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā meniska plīsums, visticamāk, netiks klasificēts kā neatliekama situācija, tāpat kā visā pasaulē, akūtā kārtā operācija netiks veikta, taču  pacientam tiks piedāvāts plānveida kārtā veikt operāciju dienas stacionārā. Gaidīšanas laiks varētu būt apmēram viens mēnesis.

Otrkārt, ne visi meniska plīsumi ir jāoperē! Dažkārt meniska plīsums tiešām var pagaidīt. Lielākoties tūlīt pēc plīsuma pirmajās divās nedēļās cilvēks jūt sāpes un diskomfortu, bet pēc tam sūdzības mazinās.

Ar plīsušu menisku dažkārt var staigāt pat gadu, izvairoties no sāpes provocējošām darbībām, cits jautājums – vai tā vajag darīt.

Neredzot konkrētā gadījuma pacientu un magnētiskās rezonanses izmeklējumu, protams, grūti komentēt, taču meniska plīsumi mēdz būt dažādi.

Kad operācija nepieciešama steidzami?

Relatīvi akūta situācija: 10 procentos gadījumu ir specifisks meniska plīsuma tips – tā saucamais groziņa roktura tipa plīsums, kas bieži  kombinējas ar locītavas bloku jeb nespēju iztaisnot kāju ceļa locītavā.

Šādos gadījumos operāciju būt vēlams veikt ātrāk. Tāpēc mans ieteikums – iestāties rindā uz operāciju dienas stacionārā un to mēnesi mierīgi pagaidīt. Tā nav sarežģīta operācija – pacients iestājas dienas stacionārā no rīta un pēcpusdienā var doties mājup. Pacienta līdzmaksājums – 11,38 eiro.

Redakcijas piebilde: Apzvanot vairākas medicīnas iestādes citur Latvijā, atbilde visur bija viena: lai uzzinātu operācijas izmaksas, ir jāpierakstās uz konsultāciju pie konkrēta ķirurga. Tikai konkrētais ārsts, redzot, kas tieši ir noticis, varēs pateikt, cik operācija tavā gadījumā izmaksās. 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+