Kā atpūsties, ja tavā rīcībā ir tikai 20 minūtes?

Atpūta
14. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Mūsu ķermenim un psihei atpūtas mirkļi vajadzīgi biežāk, nekā mums šķiet. Un dažkārt tam vajag pavisam nedaudz laika.

Ja rīcībā ir 20 minūtes

Brīvas 20 minūtes – tā jau ir vesela bagātība! Jo šajā laikā var pat pagulēt! Daudzi uzskata, ka vislabākais snaudiens dienas vidū ilgst piecpadsmit minūtes – no tā ir viegli pamosties, un tas tiešām atslābina, ilgāka snauda jau ved uz dziļo miegu, un tad spēkā stājas citi spēles noteikumi. Protams, dienas vidū ne vienmēr ir iespēja nolikties slīpi, taču, iespējams, var atlaisties automašīnā vai ērtā klubkrēslā. Pagriezt to pret logu un izlikties, ka vēro ainavu… Nereti tas ir viss, pēc kā organisms dienas vidū vai pievakarē lūdzas, – piecpadsmit minūtes izslēgtā režīmā. Pēc tam arī prāts atkal būs atguvis spēju koncentrēties.

20 minūtes ir arī piemērots laiks dušai. Un noteikti baudot dušu kā procesu, nevis kā mazgāšanos – vērojot, kā ķermenis reaģē uz ūdeni, tā spiediena vai temperatūras kontrastiem. Desmit minūtes dušai un desmit atpūtai pēc tās – īsta ātras relaksācijas recepte.

Ja rīcībā ir 1 stunda

Ja ir brīva stunda un laukā nelīst, vislabāk doties pastaigā. Pat bez sevišķas steigas stundā var nostaigāt vairākus kilometrus, un tā ir pamatīga plaušu un prāta izvēdināšana. Ne vienmēr ir iespēja iet pa dabas takām – te der arī pilsētas ielas, tikai vēlams izvairīties no ielām ar aktīvu satiksmi (izplūdes gāzes!) un ikdienā apnikušajiem skudru ceļiem. Ja apgūta nūjošanu un maršruts ļauj, var ņem līdzi nūjas – papildus būs arī fitnesa efekts.

Brīva stunda ir arī labs laiks, lai gremdētos skaistās atmiņās. Var pagatavot tēju un izvilkt no skapja vecos ģimenes fotogrāfiju albumus, varbūt pat savu vecāku un vecvecāku kārtotus. Iegrimšana citā laikā, bērnības atmiņas, cilvēku sejas – it kā ir pazīstamas, it kā nav… Laikmets, kad fotogrāfijām vēl bija vērtība un tās rūpīgi glabāja. Ģimenes albumu šķirstīšanai ir pārsteidzoši terapeitisks efekts, un dažkārt to vajag darīt arī vienatnē, ne tikai radu un draugu pulkā.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs