Hipertensijas pacienti kļūst arvien jaunāki — izmēri savu asinsspiedienu!

Padomi
Santa.lv
Santa.lv
16. maijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Atzīmējot Starptautisko Hipertensijas dienu, 17.maijā pacientu biedrības ParSirdi.lv un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrība uzsāk akciju Tāpēc, ka es tā teicu!, kuras mērķis ir mudināt ikvienu izmērīt asinsspiedienu un rīkoties!

Akcijas ietvaros 17.maijā ieplānotas izglītojošas interaktīvas nodarbības skolās bērniem par augsta asinsspiediena riskiem, skolēni tiks iepazīstināti ar veselas sirds skaitļiem un mudināti ar devīzi Tāpēc, ka es tā teicu! pievērst vecāku un vecvecāku uzmanību augstam asisspiedienam un izmērīt to.

  • Normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mmHg.
  • Arteriālā hipertensija ir slimība, kad asinsspiediens atkārtotos mērījumos ir paaugstināts –  ārsta kabinetā virs 140/90 mmHg, mājās virs 135/85 mmHg.

“Lai arī pierasts domāt, ka arteriālā hipertensija skar gados vecus cilvēkus, arvien vairāk mēs saskaramies ar gados jauniem pacientiem 30–50 gadu vecumā. To dēvē par snaudošo epidēmiju, kuru lielā mērā veicina mūsdienu modernā dzīve, sākot no mazkustīguma, ekrānlaika, kas tiek pavadīts viedtālruņos, pieaugošā stresa darbā un sadzīvē, neveselīga uztura, dodot priekšroku ātrajām uzkodām, kā arī pārmērīga alkohola patēriņa un smēķēšanas," saka Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs asoc.prof. Kārlis Trušinskis. "Lielākoties, savlaicīgi atklājot hipertensiju, to ir iespējams ārstēt un samazināt asinsspiedienu ar izmaiņām dzīvesveidā, taču ļoti daudzos gadījumos, lai izvairītos no insulta un infarkta, nepieciešama arī medikamentoza ārstēšana. Saskaņā ar Starptautiskās Hipertensijas biedrības datiem, ik gadu vairāk nekā 10 miljoni cilvēku mirst no paaugstināta asinsspiediena. Es aicinu jūs nepievienoties šai statistikai un savlaicīgi izmērīt asinsspiedienu!”

“Ar akciju #TāpēcKaEsTāTeicu vēlamies uzrunāt sabiedrību, mudinot izmērīt asinsspiedienu un nepieciešamības gadījumā arī rīkoties. Mums katram ir kāds, kura veselība un labsajūta mums rūp – vecāki, tantes un onkuļi, darba kolēģi utt. Katru no viņiem var skart augsts asinsspiediens, kas neārstēts var novest pie infarkta vai insulta. Tāpēc pirmais solis, lai sevi pasargātu, ir izmērīt asinsspiedienu. Īpaša uzmanība akcijas ietvaros ir bērniem, kurus ar radošām aktivitātēm sociālajos tīklos un skolās izglītojam un mudinām viņus pievērst vecāku un vecvecāku uzmanību augstam asisspiedienam un izmērīt to," uzsver pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Lai iepazīstinātu iedzīvotājus ar pirmo asinsspiediena aplikāciju My BP Control biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar LU Rīgas Medicīnas koledžas studentiem BENU Aptieka aptiekās  tirdzniecības parkā Alfa, iepirkšanās centrā Olimpia, t/c Domina,  t/c Spice un t/c Galerija Centrs 17. maijā no plkst. 16:00 līdz 18:00 konsultēs ikvienu interesentu. Savukārt līdz pat maija beigām iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu Apotheka, Benu, Euroaptieka, Mana Aptieka un Mēness Aptieka aptiekās visā  Latvijā. 

Vairāk par akciju #TāpēcKaEsTāTeicu un asinsspiedienu uzziniet šeit.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+