Asins plazmas blokāde bojātam meniskam?

Meniska bojājums
15. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
«Man sāp ceļgals. Diagnoze – ceļa locītavas mediālā meniska bojājums, osteoartroze. Uztaisīja artroskopiju, meniska rezekciju. Ceļgals joprojām sāp, ir grūtības, ejot uz leju pa kāpnēm. Esmu taisījusi vairākas blokādes, pēdējā bija par 100 eiro, bet nekādu lielu uzlabojumu neredzu. Esmu dzirdējusi arī par tādu metodi, kad no pacienta paša asinīm atdala plazmu un ar to taisa blokādi. Kur tādu veic, un cik tas maksā? Vai manā gadījumā tas derētu?» jautā lasītāja.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas nodaļas vadītājs traumatologs ortopēds Ēriks Ozols skaidro, ka šajā gadījumā meniska bojājums ir tikai viena no problēmām. Ja konstatēta arī osteoartroze vai – precīzāk – deformējoša osteoartroze ceļa locītavā, būtiski sākotnēji novērtēt kājas mehānisko asi.

To var izdarīt, veicot rentgena izmeklējumu kājai pilnā garumā ar slodzi. Ja tiek konstatēta deformācija, kas pārsniedz normas robežas, tad jebkādu medikamentu ievadīšana var izrādīties neefektīva. Tādos gadījumos ir jāveic kājas ass korekcija, lai izvairītos no mākslīgās locītavas nākotnē.

Ja kājas mehāniskā ass ir normāla, tad tā saucamās plazmas injekcijas jeb augšanas faktoru injekcijas, jeb trombocītiem bagātinātas plazmas injekcijas var apsvērt kā vienu no ārstēšanas veidiem.

Deformējošas osteoartrozes ārstēšanā viena no būtiskākajām sastāvdaļām nenoliedzami ir arī regulāra ārstnieciskā vingrošana 3–4 reizes nedēļā, svara kontrole un samazināšana, ja tas nepieciešams, un simptomātiska medikamentoza pretiekaisuma terapija. Latvijā cenas plazmas injekcijām variē no 150 līdz 500 eiro. Lai pateiktu, vai šīs injekcijas tev derētu, būtu jāredz izmeklējumu rezultāti. Tāpat iesaku veikt rentgenogrammu kājai visā garumā ar slodzi – to kvalitatīvi var izdarīt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Radioloģijas nodaļā, piesakoties pa tālruni 67399203. 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs