– Ļoti grūti spriest, kas šajā gadījumā varētu būt par iemeslu svara pieaugumam, jo nav zināms, ne kādas konkrētas kaites sievietei atklātas, ne arī tas, kāds ir viņas svars, cik būtisks ir tā pieaugums un vai jālieto kādi medikamenti. Bet no tā mazumiņa, kas zināms, var teikt, ka aizkuņģa dziedzeris ir viens no pašiem svarīgākajiem orgāniem uzturvielu sagremošanā. Proti, sula, ko tas izdala, sašķeļ ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas sīkos ķieģelīšos, lai uzturvielas var no zarnu trakta uzsūkties asinīs. Jā, varētu šķist – ja jau uzturvielas nešķeļ, organismā tās neuzsūcas un cilvēkam jākļūst tievam, bet – ne vienmēr tā notiek.
Nesagremotas uzturvielas var radīt iekaisumu zarnu sieniņās, zarnās savairojas sliktās baktērijas, un tas var veicināt aptaukošanos.
Reizēm zarnu baktērijas izdala asinīs kaitīgas vielas, toksīnus, un tas var veicināt depresiju. Savukārt depresija var radīt arī ēšanas traucējumus, kas arī var būt par iemeslu, kāpēc svars aug. Sieviete ietur diētu… Bet man jāteic, ka minētie uztura ierobežojumi nav pietiekami, lai sacītu, ka sievietes uzturs ir sabalansēts – maize ir ogļhidrāti, kas satur glutēnu, tomēr kaloriju ziņā porcija rīsu, makaronu, auzu pārslu dod tikpat daudz kaloriju. Ja gaļas neēšanai pamatā ir kāda filozofiska pārliecība, tad noteikti būtu nepieciešama saruna ar diētas ārstu, jo mazasinības gadījumā tieši gaļa ir nozīmīgs dzelzs avots. Tomēr arī anēmijas var būt dažādas – var trūkt folijskābes (daudz tās ir zaļajos dārzeņos, lapu salātos), B12 vitamīna vai dzelzs. To visu vajadzētu noskaidrot – kas ir kas.
Lai saprastu svara pieauguma iemeslus, vispareizāk būtu doties pie ģimenes ārsta un par šo jautājumu izrunāties ar viņu – ģimenes ārstam noteikti ir skaidri iemesli, kas varētu radīt svara izmaiņas. Piemēram, dažkārt svaru ietekmē medikamenti, kurus lieto kādas slimības ārstēšanai. Iespējams, vajag veikt analīzes insulīna rezistences novērtēšanai.