5 padomi, kā pareizi pieņemt komplimentus

Ir tik labi, ka otrs cilvēks mums pasaka ko labu. Tikai nereti, dzirdot komplimentu, sākam taisnoties un atrunāties, tā laupot sev krietnu devu tik nepieciešamā smaida un prieka. Lūk, 5 biežākās kļūdas, kas liedz izbaudīt atzinīgus vārdus.
Padomi
IEVAS Padomu Avīze
25. jūnijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

 

  1. Visbiežāk cilvēkiem šķiet, ka uz komplimentu obligāti jāatbild. Taču pietiks arī ar jauku smaidu, labvēlīgu un iepriecinātu sejas izteiksmi, cieņas un pateicības neverbālu izrādīšanu.

    Var vienkārši pateikties vai sacīt: paldies, jauki, ka tev patīk. Vai: paldies par labajiem vārdiem. Paldies, ka to pamanīji. Paldies, patīkami to dzirdēt. Paldies, tas bija ļoti jauki no tavas puses. Paldies, ka tu tā domā. Noteikti uzreiz nav jāatbild pretim ar komplimentu, labāk sagaidi citu piemērotu brīdi. Ja jūties ļoti samulsusi, tā arī saki: «Paldies, es pat nedaudz sakautrējos.»
  2. Dažkārt, dzirdot komplimentu, uzreiz gribas it kā noraidīt pozitīvo vērtējumu vai samazināt tā nozīmi. Tad dzirdama savu trūkumu un kļūdu pieminēšana un citas nevajadzīgas atklāsmes no sērijas «to taču varētu jebkurš» un «tas jau tīrais sīkums». Sievietei pasaka – skaista kleita. Taču viņa pretim: tu ko, dabūju humpalās par diviem eiro! Vai: bet tu redzi, kāda man riepa uz vēdera!
  3. Kādreiz tiešām var šķist, ka kompliments ir pārspīlēts. Ja kāds teic, ka esi visskaistākā sieviete uz planētas, nevajadzētu uzreiz apgalvot, ka tāds konkurss vēl nav noticis. Labāk teikt: «Jauki, ka tev tā šķiet!» Var atbildēt ar gaumīgu, labsirdīgu joku, ja jūti, ka tāds iederas situācijā: «Tev ir laba gaume!» Vai: «Ņemu paraugu no tevis!»
  4. Nevajadzētu reaģēt uz komplimentu kā uz jautājumu vai apgalvojumu, kas prasa pierādījumus. Ja kāds pasaka, ka matu krāsa piestāv tavām acīm, nestāsti, cik grūti bija izvēlēties īsto krāsu un kāds bija krāsošanas process. Atbildi tikai tad, ja komplimentā ietverts jautājums. «Kāds skaists lietusmētelis! Ļoti piemēroti lietainas dienas iekrāsošanai. Kur tu tādu atradi?»
  5. Vienmēr atceries: labais tonis komplimentu mākslā – nepieprasi tos, neizliecies tos nedzirdam un nepastiprini no savas puses: «Labi? Tas ir ne tikai labi, tas ir ģeniāli!»

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs