• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji apmācies, D/DR vējš, 3.6 m/s

  14 dienu pašizolācija, iebraucot Latvijā, — obligāta

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  18. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Lai pēc iespējas mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības riskus, personām, kuras Latvijā atgriežas no Covid-19 skartajām teritorijām, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija mājās, informē Veselības ministrija.

  Tas nozīmē, ka cilvēks nedrīkst pakļaut citus inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).

  Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās vajag izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas.

  Kā norāda epidemiologi, ģimenes locekļi, pie kuriem atgriežas Latvijas iedzīvotāji no Covid-19 skartajām teritorijām, nav pakļauti pašizolācijai mājās. Piemēram, ja cilvēks atgriežas no Zviedrijas, un viņam nav saslimšanas simptomi, viņam 14 dienas jābūt mājās, maksimāli ierobežojot kontaktus ar citiem, savukārt citi mājinieki var turpināt ikdienas gaitas.

  Vienlaikus atbraukušajai personai jābūt ļoti atbildīgai, un nevajadzēt apciemot gados vecākus cilvēkus un personas ar hroniskām saslimšanām.

  Pienākumi personām, kas atgriežas no Covid-19 skartajām valstīm:

  1. Iedzīvotājiem 14 dienas pēc izbraukšanas no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra.
  2. Nekavējoties jāzvana uz 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi).
  3. Jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības šobrīd neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām.
  4. Iedzīvotāji nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u. c.).
  5. Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās iedzīvotāji aicināti neizmantot sabiedrisko transportu.

   

  Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šādām iespējām:

  • piegāde mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju;
  • pārtikas vai preču piegāde ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm;
  • jālūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzība, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;
  • ja nav citu risinājumu, veikalu jāapmeklē ar medicīnisko masku (vai arī aizklājot muti un degunu ar lakatu vai šalli) stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot divu metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē