Latvijā joprojām neapsver iespēju ļaut cilvēkiem izvēlēties vakcīnu pret Covid-19

Vakcinācija
Ziņu aģentūra LETA
7. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lai arī pēdējā laikā vērojams, ka daudzi vakcinējamie atsakās no AstraZeneca vakcīnām pret Covid-19, valsts pašlaik tomēr neapsver iespēju ļaut cilvēkiem izvēlēties, kādu vakcīnu viņi vēlētos saņemt, saka premjers Krišjānis Kariņš.

Šorīt LTV Rīta panorāmā aujāts, ko darīt ar tiem cilvēkiem, kas ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, bet principiāli atsakās to darīt ar AstraZeneca vakcīnām, premjers tieši neatbildēja, sakot, ka pats ir potējies ar šo vakcīnu un komplikāciju risks no tās ir ļoti niecīgs.

«Es līdz šim šādos jautājumos esmu ieklausījies speciālistos, kuri saka, ka ir daudz drošāk potēties ar jebkuru poti nekā saslimt ar Covid-19,» sacīja politiķis. Premjers uzsvēra, ka Latvijas valdība joprojām paļaujas uz Eiropas Zāļu aģentūras un vietējo ekspertu vērtējumu, ka šī vakcīna ir laba.

Vienlaikus premjers uzsvēra, ka šajā ceturksnī AstraZeneca Latvijā nav plānota kā plašāk lietotā vakcīna pret Covid-19, jo maijā ir gaidāmas palielinātās Pfizer piegādes, turklāt ienāksies arī Moderna un Janssen vakcīnas.

Kā ziņots, veselības ministrs Daniels Pavļuts un vakcinēšanas veicēji ir atzinuši, ka masveidīgāku vakcinēšanu pret Covid-19 Lieldienās kavēja tas, ka ļoti daudzi potēšanas rindās esošie atteicās vakcinēties brīvdienās vai to darīt ar AstraZeneca vakcīnām pret Covid-19. No plānotajām vakcīnām Lieldienu brīvdienās atteikusies vairāk nekā puse līdz pat 2/3 cilvēku, kas bija vakcinējamo rindā.

Kariņš masu vakcinācijas centru darba izmēģinājumu brīvdienās kopumā novērtēja kā sekmīgu – lai arī ir atklājušās atsevišķas nepilnības, tomēr masu vakcinācijas centri ir izveidoti un sekmīgi darbojas. Kā labu ziņu politiķis izcēla arī to, ka valdība izcīnījusi papildu 400 000 Pfizer vakcīnu, kuras vajadzētu saņemt nākamajā mēnesī.

Tagad atliekot veselības ministram nodrošināt, ka pats vakcinēšanas process notiek raiti un bez kavēšanās. Pēc Kariņa vārdiem, veselības ministram uzdevums ir nodrošināt, lai visas vakcīnas, kas ienākas nedēļas laikā, tajā tiktu arī izpotētas cilvēkiem, un līdz šim Pavļuts ar to ticis galā.

Premjers bija visai atbalstošs «dzīvo rindu» ieviešanai masu vakcinācijas punktos, piedāvājot to izveidei vairākus variantus, piemēram, šādā rindā stāvētu un gaidītu cilvēki ārpus prioritārajām grupām – ja neatnāk uz poti pierakstītie, tad potējamos ņemtu no «dzīvās rindas». Otrs variants būtu vienu no «vakcinēšanas galdiem» masu vakcinēšanas centros organizēt pēc «dzīvās rindas» principa, no šīs rindas ņemot arī cilvēkus citu robu aizpildīšanai.

Kariņš uzsvēra, ka valdībai joprojām ir svarīgi pirmos vakcinēt seniorus un citas riska grupas, tomēr viņš uzsvēra, ka nebūtu slikti, ja robus vakcinēšanas rindās aizpildītu arī no mazāk prioritārajām grupām, jo galvenais ir vakcinēt visus un panākt kolektīvo imunitāti.

Premjers uzsvēra, ka, iespējams, Latvijā un pasaulē vēl ilgi nāksies sadzīvot ar Covid-19 dēļ noteiktajiem drošības ierobežojumiem, kas prasa distancēties un valkāt maskas. Atvieglojumu virzienā tikšot lūkots tikai tad, ja saslimstība ar Covid-19 mazināsies.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+