• Ko darīt, ja atklājas, ka Covid-19 sertifikātā uzrakstīts nepareizs vārds?

  Covid-19
  Aiva Alksne
  17. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Apskatījos savu sertifikātu un atklāju, ka mani abi vārdi ir uzrakstīti kopā kā viens vārds. Skaidrs, ka šis sertifikāts nebūs derīgs, jo gan pasē, gan ID kartē man ir divi vārdi. Kam par to ziņot, lai manu sertifikātu izlabotu? Atbild Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga.

  Situācija, kad divi vārdi sertifikātā uzrakstīti kopā kā viens, ir jau apzināta. Lai izlabotu sertifikātu, cilvēkiem par kļūdu jāinformē Nacionālais veselības dienests, zvanot pa tālruni 8989. Sertifikāts tiks izveidots no jauna ar citu QR kodu un ielikts sistēmā. Atverot tīmekļa vietni, jaunais sertifikāts būs redzams kā pirmais.

  Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus pārbaudīt savus sertifikātus, tos verificējot, lai gadījumā, ja atklājas kāda kļūme, to būtu iespējams laikus novērst. Datiem sertifikātā ir jāsakrīt ar tiem, kas ir pasē vai ID kartē.

  Noteikti jāatceras, ka vakcinācijas sertifikāts tiek atzīts par derīgu tikai tādā gadījumā, ja pēc Jannsen 1. potes vai Comirnaty, Moderna abu pošu saņemšanas ir pagājušas vismaz 14 dienas, savukārt AstraZeneca/Vaxzevria gadījumā no 22. līdz 90. dienai pēc 1. potes saņemšanas vai uzreiz pēc 2. potes saņemšanas.

  Pārslimošanas sertifikāts tiek atzīts par derīgu tikai gadījumā, ja pēc pozitīva testa (Koronovīrusa 2019-nCov RNS) rezultāta ir pagājušas vismaz 11 dienas (sertifikāta derīguma termiņš – 180 dienas).

  Ja cilvēks plāno sertifikātu izmantot tuvākajā laikā, tas ir jāsaglabā savā viedierīcē vai izdrukātu papīra formātā!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē