Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Igors Kudrjavcevs: Ķīnas medicīnā arī uzskata – kājas jātur siltas!

    Netradicionālā medicīna
    Ilze Klapere
    Ilze Klapere
    16. janvāris, 2021
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Valda uzskats, ka siltas kājas nodrošina siltumu visam ķermenim. Šoreiz noskaidrosim, ko par kāju salšanu un sildīšanu vēsta ķīniešu medicīna, kā varam palīdzēt paši sev un kādus palīglīdzekļus izmantot. Konsultē Dr. med. Igors Kudrjavcevs.

    Caur kājām nāk aukstums un vecums

    «Mūsdienās modē nāk visādas dīvainības – vienubrīd meitenes pat aukstā laikā staigāja plikiem vēderiem, tagad puiši valkā paīsas bikses un kurpes auj basās kājas. Nu, tas ir aplami… Pie mums ierasts teikt, ka aukstums ir siltuma trūkums, savukārt ķīnieši uzskata, ka pastāv aukstuma enerģija, kas ir gana bīstama. Kad tā tiek iekšā ķermenī, pasliktinās asinsrite, veidojas enerģijas ceļu un meridiānu aizsprostojumi,» stāsta Igors Kudrjavcevs.

    No ķīniešu medicīnas viedokļa kājas ir ķermeņa iņ puse – lejasdaļa, un aukstums ķermenī vairāk tiek iekšā tieši caur kājām.

    Arī novecošana sākas no kājām, tā uzskata ķīnieši, tāpēc jārūpējas, lai tās būtu stipras un siltas, jo siltuma jeb uguns enerģija pretojas aukstumam.

    Aktīvie punkti kājās

    Uz pēdām ir daudz aktīvo punktu, tostarp kāds ļoti svarīgs – tā dēvētais nieru punkts jeb burbuļojošais avots, caur kuru organismā ienāk zemes enerģija un caur kuru varam uzlādēties. Bet! Jāņem vērā, ka tas ir ļoti aktīvs un visu aktīvi uztver, tostarp arī aukstumu.

    Ja cilvēks ir norūdījies, viņam aukstums nav tik bīstams, bet vārīgākiem gan jāsargājas un jārūpējas, lai kājas būtu siltumā.

    Mazliet virs potītes (plaukstas platumā uz augšu) gan kājas iekšpusē, gan ārpusē ir vēl divi svarīgi punkti – tur satiekas visi enerģijas kanāli, kas iet uz kājām, tāpat tie saistīti arī ar kuņģi, nierēm, aknām, žultspūsli un urīnpūsli. Par pēdējo runājot – lūk, te arī saistība, piemēram, ar aukstām kājām un urīnpūšļa apsaldēšanas vainām.

    Sēžu siltā istabā, bet kājas aukstas!

    Ir cilvēki, kuriem kājas salst arī siltā istabā. Biežāk tā ir cilvēkiem gados, jo kājās ir vājāka arteriālā apasiņošana, kas var būt saistīta, piemēram, ar aterosklerozes radītām izmaiņām, vai diabēta izraisīta šķietama kāju salšanas sajūta (to rada nervu sistēmas disfunkcija, jo objektīvi kājas ir siltas), kam arī iemesls ir apakšstilbu artēriju pārkaļķošanās. Saprotams, ja kājas nemitīgi ir aukstas, gribas tās pastiprināti sildīt.

    Ja lieto speciālus elektriskos kāju sildītājus (dažādus paklājiņus, elektrisko zābaku, kurā ieauj abas kājas kopā), svarīgi ievērot mērenības principu, jo pārāk ilga un bieža sildīšana var negatīvi ietekmēt venozo asinsrites un limfātisko sistēmu, un tad kājās rodas smaguma sajūta, tās var piepamt.

    Siltums veicina asinsvadu paplašināšanos un arteriālās apasiņošanas uzlabošanos, taču vēnām pārlieka paplašināšanās nav nepieciešama, tāpēc pārmērīga kāju sildīšana var radīt vēnu mazspējas attīstību: tūsku, smaguma sajūtu un sāpes.

    Ļoti svarīgi ir izkustēties, īpaši vecākiem cilvēkiem, kuri daudz laika pavada sēdus un kuriem kājas ir smagas un aukstas.

    Kustības uzlabo asinsriti. Ja staigāšana sagādā grūtības, var izlīdzēties, pamainot pozu, piemēram, paceļot kājas slīpi uz augšu. Tā uzlabojas venozā asinsrite, samazinās tūska un smaguma sajūta.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē