Kultūras žurnāliste Eva Johansone: "Labu veselību uzturu ar vietējiem labumiem!"

Divas lietas, bez kurām kultūras žurnāliste EVA JOHANSONE nespēj iztēloties savu vasaru.
Vietējie labumi
15. jūnijs, 2018

Drukāt

Saglabāt

Foto: no publicitātes materiāliem

Veselīgs uzturs

Vasarā vislielāko uzmanību pie­vēršu veselīgam uzturam. Pati izvēlos un arī citus pilsētniekus aicinu iepazīt lielisku sociālo uzņēmumu svaigi.lv, kur var savam iepirkumu grozam izvēlēties latviešu zemnieku audzē­tos produktus un tajā pašā nedēļā svaigus saņemt ar kurjeru mājās. Īpaši pievilcīgs šis piedāvājums šķitīs tiem rīdziniekiem, kuriem nav laika piedalīties tiešās pirkšanas grupās vai pašiem meklēt uzticamus zemniekus, kas nelieto ķimikālijas, lai uzlabotu ražu. Svaigi.lv īpašnieces izveidojušas sadarbību ar vairāk nekā 100 uztica­mām saimniecībām, kuru nosaukumus arī norāda pie katra produkta.

Patīkams arī sezonālo produktu klāsts – zaļumi, zivis, maize, gaļa, augļi, dārzeņi, sulas, mājlietas, olas… Tas ir ne tikai veselīgs un ērts pasūtījums, bet arī atbalsts latviešu zemniekiem reģionos. Pašu zemītē audzēto varam dot sev un ģimenei!

Latvijā ir pieejami daudz un labas kvalitātes vietējie labumi, ko izmantot savas veselības uzlabošanai!

Fiziskās aktivitātes

Otra lieta, kas man nepieciešama, – pēc iespējas vairāk izkustēties! Viena no manām mīļākajam nodarbēm ir iešana (un klusēšana) gar jūras malu – kilometriem tālu. Mums paveicies, ka Latvijas krastus jūra apskalo 500 km garumā. Ja gribas noiet visu piekrasti, vasarā to var izdarīt! Organizācija Mana jūra vasarās rīko gājienu, kurā pa ceļam norisinās arī nelielas talkas un biologi un hidrologi stāsta par piekrasti, dzīvnieku un augu sugām, ekoloģiju. Pagājušajā gadā zaļā ekspedīcija sākas Nidā 1. jūlijā un noslēdzās Ainažos 29. jūlijā, un varēja pievie­noties gājienam vai arī pieteikties uz kādu atsevišķu posmu. Datumi un vietas apskatāmas mājaslapā manajura.lv.

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs