• Bērnam kārpu piesaldēt vai gaidīt, kad pazudīs pati?

    Bērna veselība
    Santa.lv
    Santa.lv
    21. februāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Kā vislabāk atbrīvoties no kārpas uz bērna ādas, skaidro pediatre Astrīda Dzirniece.

    Lasītājas jautājums: Manam dēlam (10 gadi) pirms diviem gadiem uz pēdas uzmetās divas kārpas. Aizgājām pie dermatoloģes, lai tās piesaldē, taču viņa toreiz teica, ka saldēšanai bieži nav jēgas, un izrakstīja Duofilm šķīdumu. Pēc tā lietošanas viena kārpa nogāja, otra uz pēdas stāv joprojām. Ko tagad darīt – cerēt, ka pāries pati, iet uz aptieku pēc kārpu zīmuļa vai meklēt ārstu, kas kārpu piesaldēs? Dēls nodarbojas ar sportu un gandrīz visu laiku staigā sporta apavos. Liāna.

    Atbild daktere Dzirniece:

    Kārpas un citi veidojumi uz ādas, piemēram, papilomas, moluski, biežāk veidojas tiem bērniem, kuriem jau ir sausa un jutīga āda, alerģiskiem bērniem. Kārpas ir labdabīgi epidermāli jaunveidojumi, ko izraisa cilvēka papilomas vīruss, kurš ādā iekļūst caur mikrotraumām, kad normālā ādas imunitāte mazinās.

    Novājinoties imūnsistēmai, kas bieži sakrīt ar rudens periodu, kad bērns atsāk iet skolā vai bērnudārzā, atsāk aktīvi sportot vai arī stresa situācijās kārpas un citas ādas infekcijas atkal liek par sevi manīt.

    Vispirms es ieteiktu aizvest dēlu pie ģimenes ārsta vai pie cita dermatologa, jo saldēšanu joprojām izmanto kā vienu no kārpu likvidēšanas veidiem. Galu galā katram dakterim ir sava pieeja kārpu ārstēšanā. Tiesa gan, šī procedūra ir sāpīga, pēc tās var būt apgrūtināta staigāšana, tāpēc vispirms iesaka mēģināt kārpas likvidēt citos veidos. Protams, var izmēģināt arī aptiekā bez receptes nopērkamos kārpu zīmuļus, pretkārpu aerosolus un citus līdzekļus – kāpēc ne?!

    Svarīga ir arī higiēna – sporta apavi tomēr domāti sportam, ne nēsāšanai ikdienā.

    Tāpat apavi ir jāmaina – jābūt vismaz diviem pāriem apavu, lai viens paspēj izžūt. Var lietot arī kādu speciālu apavos izsmidzināmu dezinfekcijas līdzekli. Regulāri, varbūt pat divas reizes dienā, jāmaina zeķes. Jādomā arī par ādas kopšanu, piemēram – ja zēnam āda ir sausa, tā jāmitrina ar kādu mitrinošu krēmu vai eļļu.

    Tāpat pastāv iespēja šo problēmu risināt ne tikai lokāli, bet arī sistēmiski, dzerot imūnmodulatoru preparātu Izoprinozin, kas stiprina imunitāti, un rezultātā mazinās vīrusu saslimšanas un arī ādas problēmas. Taču tas ir recepšu medikaments, kas jālieto pēc noteiktas shēmas, un to drīkst nozīmēt vienīgi ārsts.

    Kopumā, ja kārpa puikam netraucē un nav sāpīga, tā neprasa sevišķu ārstēšanu, tikai jāseko līdzi, vai tai laika gaitā nemainās forma un izmēri. Daudzos gadījumos kārpas mēdz izzust pašas no sevis. Taču, ja kārpa aug lielāka, kļūst sāpīga un traucējoša, jāmeklē veidi, kā no tās atbrīvoties.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē