Uz rehabilitāciju Vaivaros ieradušies militārā konflikta laikā smagi cietuši Ukrainas karavīri

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
12. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Šajā nedēļā Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) Vaivari ir ieradušies 14 ukraiņu karavīri, kas šeit izies ārstēšanās un rehabilitācijas kursu pēc gūtajām smagājām traumām Ukrainas bruņotā konflikta laikā. Uzturēšanās Vaivaros ilgs 18 dienas un šī ir jau trešā reize, kad NRC Vaivari sniedz šādu atbalstu Ukrainas karavīru grupai.

Lai turpinātu realizēt Latvijas valdības atbalsta programmu militārā konflikta laikā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijai Latvijā, NRC Vaivari speciālisti jau vairākkārt ir nodrošinājuši specializētu rehabilitācijas programmu Ukrainas karavīriem ar militārajām traumām. Šoreiz klātienes vizītē atlasītie pacienti ir ar smagām un komplicētām traumām.

Vasaras sākumā NRC Vaivari rehabilitācijas ārsti, Ārlietu ministrijas organizētās vizītes ietvaros Ukrainā, klātienē Ukrainas klīnikā izvērtēja pacientu rehabilitācijas potenciālu un konkrēti NRC Vaivaru medicīnisko rehabilitācijas pakalpojumu piemērotību pacientiem. Tādā veidā tika izvēlēti pacienti, kam Vaivaru speciālisti, rehabilitācijas programmas un modernās tehnoloģijas var nodrošināt efektīvu rehabilitācijas procesu.

Vaivaru speciālistiem būs darbs ar īpaši sarežģītām traumām un sekām pēc amputācijām, šautiem un dragātiem ievainojumiem, galvas smadzeņu traumām, sekām pēc sprādzieniem ar multipliem ķermeņa ievainojumiem.

NRC Vaivari piedāvātās rehabilitācijas  iespējas ir daudzpusīgas un modernas, līdztekus augstai speciālistu profesionalitātei, centrā ir pieejamas arī jaunākās tehnoloģijas, tai skaitā rehabilitācijas robottehnoloģijas, kuru klāsts ir viens no plašākajiem Baltijā. Centrs ir atzīts par piemērotu ārstniecības iestādi šādiem īpaši komplicētiem gadījumiem, kad nepieciešama plaša multidisciplināra pieeja problēmu risinājumam.

Rehabilitācijas komandā, līdztekus fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstam un fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, mākslu terapeitiem, iesaistīti arī tehniskie ortopēdi, kas ir prasmīgi speciālisti protezēšanā un ortozēšanā. Atbalstu Ukrainas pacientu rehabilitācijā arī šoreiz sniedz Nacionālo Bruņoto spēku psihologu un kapelānu dienests. 

NRC Vaivari speciālisti šos smagi cietušos karavīrus iesaistīs arī sporta un rekreācijas aktivitātēs, jo daļa no viņiem nevarēs atgriezties ierindā, bet būs jāatrod spēks ar smagu invaliditāti dzīvot tālāk.

“Ieguvums ir abām pusēm, arī mums ir iespēja paplašināt savas varēšanas profesionālās un tīri cilvēciskās robežas  un saprast, cik svarīgi ir palīdzēt cilvēkiem , kas aizstāv savu zemi” saka  NRC Vaivari vadītāja Dr. Anda Nulle.

Kopš 2014. gada NRC Vaivari rehabilitācijas kursu ar Latvijas valsts atbalstu izgājušas 33 Ukrainas karā cietušās militārpersonas.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+