Valdība piešķir 3,2 miljonus eiro Covid-19 ārstniecības izdevumu segšanai

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
14. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Šodien, 14. jūlijā, Ministru kabinets atbalstīja 3,2 miljonu eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par līdz šim īstenoto Covid-19 diagnostiku un ārstēšanu.

Šā gada pavasarī tika ieviesta virkne pasākumu veselības aprūpes nozarē, lai nodrošinātu iedzīvotāju epidemioloģisko drošību un mazinātu šķēršļus pacientiem, kuri ir inficēti ar Covid-19, saņemt veselības aprūpi.

Tādēļ tika noteikts, ka Covid-19 slimniekiem un pacientiem, kuriem ir aizdomas par inficēšanos ar šo slimību pacienta līdzmaksājums tiek kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem. Tādējādi tika mazināti riski inficēt citus iedzīvotājus, jo pacientiem nebija radīti finansiāli šķēršļi saņemt nepieciešamo diagnostiku, uzraudzību un slimības ārstēšanu.

Papildu piešķirto 3,2 miljono eiro izlietojums:

  • 2,4 miljoni tiks novirzīti, lai segtu izdevumus par laboratorisko izmeklējumu organizēšanu un veikšanu (tostarp gan paši izmeklējumi, gan paraugu ņemšanas mobilo vienību, kas nodrošināja paraugu ņemšanu pacientu dzīvesvietā, gan paraugu paņemšanas punktu un zvanu centra darba nodrošinājums, kā arī izdevumi par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi medicīniskā personāla vajadzībām);
  • 667 tūkstoši eiro tiks novirzīti ambulatoro pakalpojumu apmaksai (pacientu līdzmaksājumu kompensācija, ģimenes ārstu vizītes pie pacientiem mājās);
  • 143 tūkstoši eiro tiks novirzīti stacionāro pakalpojumu apmaksai (observācija Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Covid-19 paraugu transportēšanas izmaksas, pacientu līdzmaksājumu kompensācija, Covid-19 pozitīvu pacientu transportēšana uz dzīvesvietu).

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+