• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C

  Saistībā ar Covid-19 izplatību RSU pārtrauc klātienes lekcijas; Latvijas novados sāk atcelt pasākumus

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  11. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienes lekcijas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, savukārt daudzviet Latvijā pašvaldības sāk atcelt pasākumus.

  Saskaņā ar augstskolas rektora Aigara Pētersona sagatavoto rīkojumu klātienes lekcijas tiek pārtrauktas nolūkā mazināt studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī mazināt studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības apdraudējumu.

  Rīkojumā norādīts, ka no 11. marta uz nenoteiktu laiku līdz turpmāku rīkojumu izdošanai ieviesti Covid-19 izplatības epidemioloģiskās drošības pasākumi, nosakot ierobežojumus. Attiecībā uz studiju procesa organizēšanu tiek pārtrauktas klātienes lekcijas, bet klātienes nodarbības, proti, semināru īstenošana notiek saskaņā ar nodarbību sarakstu, bet, sekojot izmaiņām studiju sarakstā.

  Rektora rīkojumā rakstīts, ka studiju process norit, izmantojot e-studiju vidi, tai skaitā video lekciju formā, un studiju programmu vadītājiem ir pienākums nodrošināt, ka, īstenojot studiju procesa aktivitātes pie trešajām personām, no RSU puses strikti tiek ievēroti šo iestāžu epidemioloģiskās drošības un citi norādījumi.

  Tāpat rektors aicina «ar vislielāko atbildību» izvērtēt iespēju atcelt plānotos ārvalstu braucienus uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktajām Covid-19 skartajām valstīm, kā arī uz citām ārvalstīm.

  Tomēr, ja studējošais plāno izceļot uz SPKC izplatītajā sarakstā iekļautajām valstīm, studējošajam ir pienākums divas darba dienas pirms došanās uz šīm valstīm pa e-pastu informēt dekānu par valstīm un datumiem, uz kurieni un kad plānots izbraukt.

  Savukārt, ja studējošais ne ilgāk kā 14 dienas kopš trešdienas ir bijis SPKC minētajās valstīs un atgriezies Latvijā, viņam par to jāinformē fakultātes dekāns, viņš nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu. Šādam studentam jāveic pašizolācija. Attiecīgi studiju departaments kopā programmas vadītāju un dekānu lems par studiju procesa izmaiņām konkrētajam studējošajam.

  Tāpat Pētersona rīkojumā minēts, ka ja studējošais pēc šī rīkojuma izdošanas tomēr ir devies uz SPKC norādītajām valstīm un gatavojas atgriezties, tad studējošajam vismaz divas darba dienas pirms atgriešanās Latvijā elektroniski jāinformē dekānu, norādot izbraukšanas valsti un prombūtnes laika periodu. Studējošais divas nedēļas nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu, kā arī viņam jāatrodas mājas karantīnā.

  Tādā gadījumā studiju departaments kopā ar dekānu un studiju programmas vadītāju arī lems par studiju procesa izmaiņām, ja uzskatīs tādas par iespējamām.

  Rīkojumā arī norādīts, ja studējošais ir RSU dienesta viesnīcas īrnieks, universitāte uz divām nedēļām kopš atgriešanās Latvijā aptur īres līguma izpildi, kā rezultātā studējošais dienesta viesnīcā nedzīvo, uz šo laika periodu patstāvīgi sameklējot sev citu dzīvesvietu un veic pašizolāciju. Par šo laika periodu īrniekam netiks piestādīti izmaksu rēķini.

  Vienlaikus rektors norāda, ka rīkojumā noteikto pienākumu neizpilde var tikt uzskatīta par būtisku studiju līguma pārkāpumu ar atbilstošām sekām, tostarp, ar iespēju tikt eksmatrikulētam un ar pienākumu segt zaudējumus un kaitējumu fiziskām un juridiskām personām.

  RSU studiju prorektors Guntis Bahs aģentūrai LETA uzsvēra, ka turpmākais akadēmiskais process RSU var tikt izmainīts un plānots atbilstoši epidemioloģiskā stāvokļa radītajiem apstākļiem un sabiedriskās drošības prasībām, tāpēc studentiem uzmanīgi jāseko līdzi nodarbību sarakstam.

  Vaicāts, vai Covid-19 dēļ ieviestās izmaiņas varētu ietekmēt arī eksāmenu norisi, rektors atbildēja, ka par to vēl ir pāragri spriest.

  No ceturtdienas, 12.marta, Kokneses novadā tiks atcelti publiskie pasākumi, liecina novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra (ZZS) izdotais rīkojums.

  Šāda lēmums pieņemts, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, un, pamatojoties uz likumu Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli.

  Rīkojums paredz atcelt kultūras, sporta un citus publiskos pasākumus, mācību un citas ekskursijas, konkursus, konferences, sanāksmes. Tāpat jāatceļ darbinieku komandējumi dalībai semināros, konferencēs, sanāksmēs.

  Savukārt Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (Vidzemes partija, LRA) aģentūrai LETA pauda, ka šonedēļ pasākumus izglītības iestādēs nav plānots ierobežot. Taču, iespējams, ceturtdien tiks lemts par lielu pasākumu atcelšanu.

  Līdums gan uzsvēra, ka arī pašiem iedzīvotājiem jāizsver dalība pasākumos.

  Arī Pļaviņu novada pašvaldība varētu lemt par masu pasākumu ierobežošanu, aģentūrai LETA atklāja pašvaldības izpilddirektors Aivars Bardovskis.

  Ceturtdien, ņemot vērā atbildīgo valsts iestāžu ieteikumus saistībā ar jaunā koronavīrusa izsauktās slimības Covid-19 izplatīšanos, tiek sasaukta pašvaldības iestāžu vadības kopsapulce, lai spriestu par iespējamiem ierobežojumiem. Pēc Bardovska teiktā, visdrīzāk, tiks ierobežota masu pasākumu rīkošana, taču pašlaik nav zināms, uz kādu mērogu tie attieksies un tieši kādi būs.

  Pasākumu ierobežošana notiek, domes priekšsēdētājam izdodot rīkojumu.

  Jēkabpils pašvaldības iestādēs ceturtdien tiks izdots rīkojums atcelt ārzemju komandējumus, kā arī tiks rosināts iestādēm kritiski izvērtēt ieguvumus un riskus, apmeklējot liela mēroga – virs 50 personām – pasākumus, seminārus, konferences. Šāds lēmums pieņemts šodien pēc sanāksmes ar izglītības, sporta, sociālās jomas iestāžu vadītājiem.

  Turklāt, ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijas, pilsētas vadība uzdeva izglītības iestādēm veikt skolēnu aptauju par plāniem brīvlaikā. Aptaujas mērķis ir iegūt informāciju par bērniem, kuri plāno apmeklēt vīrusa skartās valstis, lai pēc skolēnu brīvlaika pastiprināti novērotu skolēnu veselību.

  Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7. martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

  Latvijas iedzīvotājus Covid-19 dēļ pašlaik stingri iesaka nedoties uz 11 valstīm – Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. Šajās valstīs pastāv liels inficēšanās risks.

  Papildus minētajam iedzīvotājus aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot vēl uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+