Latvijā miris viens ārzemēs inficējies Covid-19 pacients; atklāti seši jauni saslimšanas gadījumi

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
Ziņu aģentūra LETA
27. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Iepriekšējā diennaktī veikti 1564 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, infekcija apstiprināta sešām personām, bet miris vēl viens pacients, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz šim Latvijā kopā veikti 49 235 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 818 saslimušie, kā arī konstatēti 13 nāves gadījumi. Pēdējais mirušais ir vecumā grupā 50–55, kurš inficējies ārzemēs.

Slimnīcā ārstējas 36 pacienti, no tiem divi ievietoti stacionārā aizvadītajā diennaktī. Pieciem pacientiem ir smaga slimības gaita, informē Nacionālais veselības dienests. No stacionāra līdz šim izrakstīti 80 pacienti.

Aizvadītajā diennaktī Rīgā konstatēti divi jauni saslimšanas gadījumi, kopumā galvaspilsētā reģistrēti vairāk nekā puse no visiem sasirgušajiem Latvijā — 453 sasirgušie. Viens jauns gadījums konstatēts Liepājā, kur ar Covid-19 kopumā saslimusi 21 persona.

Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

No Covid-19 Latvijā līdz šim atveseļojušies 267 cilvēki, kuri, saņemot divus negatīvus analīžu rezultātus pēc Covid-19 simptomu pazušanas, tiks izņemti no jaunā koronavīrusa pacientu reģistra.

 

Patlaban visvairāk inficēto reģistrēts vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem, kur zināms par 178 sasirgušajiem, kamēr no 50 līdz 59 gadus vecu iedzīvotāju vidū konstatēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 146.

Vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem zināms par kopumā 143 saslimušajiem. Savukārt 20 līdz 29 gadus vecu iedzīvotāju vidū Covid-19 pacientu kopskaits sasniedzis 113. Vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem ar Covid-19 saslimuši 105 cilvēki, bet vecumā virs 70 gadiem – 100.  

Savukārt vecumā no 10 līdz 19 gadiem zināms par 36 pacientiem, bet vecumā līdz deviņiem gadiem — par 17 Covid-19 pacientiem.

Covid-19 intensitāte Latvijā kopumā patlaban ir 42,6 gadījumi uz 100 000. 

Augstākā Covid-19 intensitāte novērota Stopiņu novadā, kur uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 119,9 saslimušie. Otrajā vietā ierindojas Ozolnieku novads ar 100,3 sasirgušajiem, bet trešajā ar 93,5 inficētajiem – Garkalnes novads. Covid-19 intensitāte Rīgā ir 71,6 inficētie uz 100 000 iedzīvotājiem.

Lielākais slimības uzplaiksnījums notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Aprīļa vidū saslimšanu konstatēja vēl 22 šīs patversmes klientiem. Lielākais saslimušo skaits, kas konstatēts vienas diennakts laikā, bija 31. martā – 48 inficētie.

Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

Kā zināms, līdz 12. maijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+